VDA Telšių fakultetas ir galerija birželio 19 d. pakvietė pokalbiui apie tai, kas yra bendro tarp kūrybos ir psichikos sveikatos sunkumų

   

2024 m. birželio 19 d. 17.30 val. VDA Telšių galerija (Kęstučio g. 3 – 2) pakvietė į susitikimą su menininkėmis, psichikos sveikatos ambasadorėmis Ingrida Mockute-Pociene ir Karolina Latvyte-Bibiano.

 

Menininkių, „Žvelk giliau“ ambasadorių, Karolinos Latvytės-Bibiano ir Ingridos Mockutės-Pocienės kūrybą jungia atviras pasakojimas apie psichikos sveikatos sunkumų patirtis, jautrių ir kartais tabu temų lyg nuogas nagrinėjimas. Susitikimą pradėsime bendra meno kūrinių peržiūra

 „Rožės efektas“ (aut. Ingrida Mockutė-Pocienė) ir „Aš, mano teta ir senelis“ (aut. Karolina Latvytė-Bibiano“.

Vėliau nersime į pokalbį apie kūrinių žinutes, motyvaciją, kūrybos procesą, ribas kuriant asmeninių sunkumų, traumos temomis, mentorystės, susitikimo su auditorijomis patirtis. Kviečiame auditoriją aktyviai įsitraukti su klausimais ar pasidalijimais.

Pokalbį moderuoja VšĮ „Rūpestinga kultūra“ įkūrėja Karolina Zakarauskaitė. Ji taip pat yra psichikos sveikatos menų festivalio „Ryšiai“ organizatorė, Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos koordinatorė, įtraukiojo ugdymo ekspertė.

 

Apie menininkes:

 

Ingrida Mockutė-Pocienė nuo 2014 m. gyvena ir kuria Klaipėdoje. Tik ką VDA Telšių fakultete baigė Taikomojo meno magistro studijų programą. Dirbdama fotografijos, video meno, performanso srityse savo kūryboje analizuoja asmenines traumines patirtis: seksualinė prievarta, psichikos sutrikimai, savižudybės tema. Kaip pagrindinę kūrybos medžiagą naudodama savo autobiografiją, darbuose kalba drąsiai ir atvirai, tuo siekdama mažinti stigmą kalbant jautriomis temomis.

 

Tarpdisciplininės kūrybos menininkė Karolina Latvytė-Bibiano įgijo tapybos bakalauro išsilavinimą VDA Kauno fakultete, 2023 m. baigė skulptūros studijų magistrą VDA Vilniaus fakultete. Pasitelkdama fotografijos, piešimo, video technikas, menininkė tyrinėja baimę, nerimo jausmą ir pažeidžiamumo būseną.

 

VDA Telšių fakulteto informacija

 

 

Daugiau apie iniciatyvą: www.zvelkgiliau.lt

 

Psichikos sveikatos ambasadorių projekto organizatorius – Higienos institutas, iniciatyvą finansuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Smush Image Compression and Optimization