Vasario 3 d. Plungės kultūros centre vyko Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro Baleto Gala koncertas

2023 m. vasario 3 d.  Plungės kultūros centre savo pasirodymą surengė Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro Baleto trupė. Ukrainos šokėjai scenoje pristatė ištraukas iš pasaulinės baleto klasikos bei šiuolaikines kompozicijas pagal ukrainiečių kompozitorių muziką.  

„Don Kichotas“, „Korsaras“, „Graikas Zorba“ – šiuos ir kitus nemirtingus repertuaro šedevrus buvo galima pamatyti „Baleto Gala“ koncerte, kurį pristatė jau pernai visoje Lietuvoje šokio gerbėjų pamilta temperamentingoji ukrainiečių trupė. Akį traukė lyriškos ir nuotaikingos baleto kompozicijos pagal W. A. Mozarto, R. Wagnerio, F. Chopino, Ch. W. Glucko, J. Strausso, A. Khachaturiano muziką, šokiu buvo pristatyta ir daugelyje ukrainietiškų koncertų skambanti M. Skoryko „Melodija“.

Šios Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro artistų gastrolės Lietuvoje – antrosios po jų miesto išgyvento karinio antpuolio pradžios. Pernai pavasarį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro suorganizuotos pirmosios ukrainiečių gastrolės padėjo profesionaliems atlikėjams ir jų šeimoms ištrūkti iš smarkiai apšaudomo Charkivo, suteikė galimybę jiems saugiai repetuoti ir čia rengti savo pasirodymus, kuriuos iškart įvertino ir pamilo lietuvių publika.

Šį kartą į Lietuvą sugrįžo tik Charkivo teatro Baleto trupė. Įvairiuose Lietuvos miestuose nuo sausio 27 iki vasario 12 dienos ji rodo du skirtingus vaidinimus: įspūdingiausias baletų scenas pristatantį Baleto Gala koncertą bei spektaklį visai šeimai „Snieguolė ir septyni nykštukai“.

Pagrindinis Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro gastrolių Lietuvoje rėmėjas – prekybos tinklas NORFA. Pagrindinis informacinis gastrolių rėmėjas – LRT.

Daugiau informacijos apie ukrainiečių baleto gastroles rasite interneto tinklalapyje www.opera.lt.

 

Plungės kultūros centro informacija

Smush Image Compression and Optimization