Telšiuose bijūnams žydint skambėjo poezija, muzika, džiugino dailės, fotografijų parodos, kvepėjo gardi arbata

Birželio 15 d. pavakary Žemaičių muziejaus „Alka“ ekspoziciniame padalinyje Žemaičių kaimo muziejuje Telšiuose vyko tradicinis poezijos vakaras „Bijūnams žydint“. Šiemet vietinių kuriamą poeziją papildė kanklių muzika, dainos, fotografijos, tapyba ir pokalbiai su kūrėjais apie įkvėpimą kurti, atrasti ir dalintis. Visus lydėjo ir emocijos, ir pašnekesys, ir džiaugsmas, kad susitikta.  

  

    
       

Žiedus skleidžiančių gausios bijūnų kolekcijos apsuptyje su lankytojais drauge vakarą leido Žemaičių kaimo muziejaus renginių organizatorė-edukatorė Diana Bomblauskienė, kanklininkė Agota Zdanavičiūtė, poetės Irena Daubarienė, Elena Borusevičiūtė-Šidlauskienė, Irena Radzienė, Daiva Živatkauskienė, Elė Kakanauskienė, nudžiuginusi eilėmis iš savo poezijos knygos „Sapnai. Träume. Yume“, dainininkas Rimantas Būta, fotografė Alina Čapienė, surengusi autorinę parodą, menininkė Asta Šimkevičienė. Tuo pat metu muziejaus teritorijoje skruzdėlyčių globojami vienas už kitą gražesni bijūnų žiedai nugulė ant tapytojų drobių ir paskendo spalvų jūroje. Visi renginio dalyviai turėjo galimybę pasigėrėti muziejų teritorijoje šiemet gausiai sužydėjusiais bijūnų žiedais – sėkmės, romantikos, elegancijos, pagarbos simboliu.

  
Pirmieji du poezijos vakarai Masčio ežero pakrantėje buvo surengti beveik prieš dešimtmetį. Vėliau šie didelę trauką turintys renginiai persikėlė į Žemaitijos kaimo muziejų ir čia apsistojo. Kasmet į jaukų pavakarojimą drauge atvyksta vis daugiau poetinę mintį ir muzikos skambesį gamtos prieglobstyje vertinančių telšiškių bei miesto svečių.

Šiųmečiame renginyje dalyvavo, poeziją garsiai skaitė ir naujasis Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus bei buvęs meras, dabar Tarybos narys Kęstutis Gusarovas.

„Bijūnams žydint“ – žodžio ir muzikos bei nuoširdaus bendrumo šventė. Šiltai vakarotojus priėmęs muziejaus kolektyvas atvykusiuosius pavaišino kvapnia Žemaičių kaimo muziejuje auginamų žolelių arbata, aktyviems renginio dalyviams įteikė po Žemaičių muziejaus „Alka“ komunikacijos specialistės Donatos Kazlauskienės sudarytą knygą „Pranas Genys. Muziejininkas, poetas, mokytojas“ (išleista 2022 m.) ir kvapnių bijūnų puokštę.

Muziejininkai, atsisveikindami su popietės dalyviais, linkėjo pasimėgauti vasaros saule, jos skleidžiamais žiedais ir kvietė į susitikimą rudenį – „Jurginams žydint“.

 

Parengė Žemaičių muziejaus „Alka“ Kultūrinės komunikacijos specialistė Donata Kazlauskienė

Loretos Norvaišienės nuotraukose – renginio „Bijūnams žydint“ akimirkos

 

Smush Image Compression and Optimization