Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklio „Spalvuotu  guzikieliu rožončius“ aktoriams plojo Tbilisio (Sakartvelas) žiūrovai

2021 metų lapkričio 8–9 dienomis Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos it kultūros centre vyko tarptautinė konferencija „Lietuvos ir Sakartvelo kultūrinės jungtys“. Lapkričio mėnesio pradžioje Lietuvos Respublikos ambasada Sakartvele ir Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos it kultūros centras išplatino tokio turinio pranešimą:

„Š. m. lapkričio 9 d., antradienį, 18.30 val. maloniai kviečiame į Telšių Žemaitės dramos teatro muzikinį vaidinimą „Spalvotų guzikėlių rožančius“, kuris vyks Sakartvelo technikos universitete (Centrinių rūmų – šalia Skartvelo aikštės – trečias aukštas), adresu 77 Merab Kostava, Tbilisi.

Spektaklį atliks Telšių Žemaitės dramos teatro aktoriai, supažindindami su žemaičių tarme, tradicijomis ir papročiais. Pasirodymo metu skambės liaudies dainos, giesmės, modernizuotas folkloras, populiarioji muzika., žemaičių rašytojų bei poetų tekstai.

2020 m. Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų šventėje-konkurse „Atspindžiai“ spektaklis pelnė laureato vardą ir buvo nominuotas net trijose kategorijose.

Spektaklio sumanytojai ir atlikėjai: režisierė Laimutė Pocevičienė, etnomuzikologė ir dainininkė Loreta Sungailienė, aktorius Vaidas Lengvinas, Telšių Žemaitės dramos teatro aktoriai Vida Čejauskienė, Diana Bumblauskienė, folkloristė Rita Macijauskienė ir jaunieji aktoriai – Emilija Gailiūtė, Matas Dargužis, Vilius Sungaila.

Laukiame atvykstant su mažaisiais žiūrovais! Po spektaklio kviečiame pabendrauti prie kavos puodelio.“

Gastrolių Sakartvele metu Telšių Žemaitės dramos teatro trupė lankėsi ne tik Tbilisyje, bet ir Batumyje, kur dalyvavo tarptautiniame meno festivalyje.

Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas Vidas Kavaliauskas informuoja (žr. https://www.facebook.com/vidas.kavaliauskas.7), kad „Tarptautinė konferencija „Lietuvos ir Sakartvelo kultūrinės jungtys“, lapkričio 8–9 dienomis vykusi Tbilisyje esančiame Lituanistikos centre, turėjo ir kitų simbolinių ženklų. Dieną prieš tai Tbilisio katalikų bažnyčioje lietuviškas šv. Mišias aukojo kun. prof. Saulius Stumbra, Telšių kunigų seminarijos rektorius (į jas susirinko Sakartvelo lietuvių bendruomenė ir konferencijos dalyviai), o po konferencijos Sakartvelo technikos universitete vyko žemaitiškas Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklis „Spalvotų guzikėlių rožančius” (į spektaklį susirinko lietuvių bendruomenė, konferencijos dalyviai ir kartvelai studentai). Po konferencijos dar spėta pakeliauti kartu (Lina Pestal, Saulius Stumbra (ačiū už padovanotą kryžių ir rūpintojėlį), Vaiva Juškienė (ačiū už atvežtas lietuviškas gėles), Dalia Kačinaitė-Vrubliauskienė (ačiū už atvežtas lietuviškas gėles), Loreta Sungailienė, Diana Bukavickytė Bomblauskienė (Dianai atskira padėka už iš Žemaitijos atvežtus ąžuoliukus ir šermukšnį, kurie buvo pasodinti lietuviškoje/kartveliškoje sodyboje Dušetyje; ačiū Dianai ir Loretai už gražias dainas), Aušra Ganusauskienė (ačiū už atvežtas lietuviškas gėles), Regina Kvasyte (ačiū už labai gražų molinį „uzboną“), Soso Chuntishvili, Irakli Dudauri, ნინო ჩარგეიშვილი) gruzinų karo keliu po Dušečio apylinkes ir aplankyti Kachetiją.“

Informacija apie gastroles Facebook portalo Loretos Sungailienės paskyroje > https://www.facebook.com/loreta.sungailiene.1

Vido Kavaliausko vaizdo įrašai iš Telšių Žemaitės dramos teatro gastrolių Sakartvele:

#TelšiųŽemaitėsdramosteatras

#Spalvuotuguzikieliurožončius

#ŽemaičiųKalvarijosKalnai

 

RKIC informacija

Smush Image Compression and Optimization