Telšių bibliotekininkai kovo 5 d. savo bičiulius pakvietė į Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis princas“, išleistos žemaičių kalba, sutiktuves

   
KUR: Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje

KADA: 2024 m. kovo 5 d., antradienį, 14 val.

RENGINYS: Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas“ ŽEMAITIŠKAI.

Dalyvauvo knygos vertėjas kalbininkas Juozas Pabrėža ir projekto iniciatorius M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo vadovas Marius Čiuželis.

Daugiau informacijos apie knygą www.mazasis-princas.lt


***

  

Dovana Lietuvai, Žemaitijai ir knygomanams: „Mažasis princas“ prakalbo žemaitiškai

 

„Vuot mona paslaptės. Ana īr dėdlē paprasta: matītė gal tiktā so šėrdė. Patis svarbiausė dalīkā akims nier matuomė.“

 

Šalyje minint Lietuvių kalbos dienas, šiais – Žemaitiško rašto – metais, dienos šviesą išvydo ypatingas leidinys – Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas“ žemaitiškai.

Išleisti vieną skaitomiausių pasaulio literatūros klasikos knygų, žavinčią viso pasaulio vaikus ir suaugusiuosius, žemaičių kalba – bendras M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo ir Jean-Marc’o Probst’o „Mažojo Princo“ fondo sumanymas. 

Knygos vertėjas – žinomas kalbininkas, vienas žemaitiškosios leidybos pradininkų ir žemaičių kalbos rašybos taisyklių kūrėjų profesorius Juozas Pabrėža. Pasak jo, svarbiausias tikslas buvo vertimo metu išlaikyti „Mažojo princo“ humanistinę dvasią ir drauge atskleisti žemaičių kalbos unikalumą. Knygą taip pat galima skaityti elektroniniu bei klausytis audioformatu.

Šis projektas – daugialypis. Jo kūrėjams svarbi ne tik literatūros kūrinio sklaida, žemaičių kalba, bet ir filantropiniai tikslai. Knygos nemokamai bus dalijamos mokykloms, bibliotekoms. Norintys įsigyti knygą kviečiami susitelkti geriems darbams bei skirti pasirinktos sumos dydžio paramą kitam M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo jau aštuntus metus vykdomam socialiniam projektui „Sidabrinė linija“.

Visos naujienos ir registracijos knygai gauti forma skelbiama interneto svetainėje www.mazasis-princas.lt 

 

Knygos „Mažasis princas“ žemaitiškai viešinimo kampanijos koordinatorė Ingrida Ozar

Smush Image Compression and Optimization