Tauragės kultūros centre vaikai ir jaunimas įdomiai leido laiką vasaros stovykloje „Orkestrifikacija“

2022 m. liepos 11–15 dienomis Tauragės kultūros rūmuose vyko vaikų ir jaunimo vasaros stovykla „Orkestrifikacija“, kurią jau antrus metus iš eilės suorganizavo Tauragės kultūros centro Lengvosios muzikos orkestras (vadovas Mikas Karosas).


Stovyklos dalyviai – 6–17 metų vaikai ir paaugliai. Nauja tradicija tampančioje stovykloje jaunieji tauragiškiai kartu su mokytojais 
(Lengvosios muzikos orkestro vadovais ir atlikėjais), kasdien mokėsi orkestro partijų, grojimo orkestre subtilybių, susipažino su įvairiais muzikos instrumentais, įgijo patirties, kuri galbūt ne vieną pastūmės siekti profesionalaus muzikanto karjeros.

Stovyklos dalyviai ne tik įgijo naujų grojimo, bendravimo įgūdžių, bet ir užsiėmė kitomis smagiomis vasaros pramogomis. Repeticijos su orkestru, tinklinio varžybos, tapybos ir molio lipdymo edukacijos, piknikas, lauko žaidimai ir kitos įtraukiančios pramogos džiugino visą savaitę.

Jau pirmąją stovyklos dieną dalyviai ne tik muzikavo, bet ir susipažino su  itin pagaulia kūrybine veikla – tapyba vandeniniais dažais ir guašu. Meninę edukaciją vedė profesionali menininkė – Tauragės kultūros centro dailininkė Areta Didžionienė.

Diskutuojant apie muziką bei klausantis muzikinių improvizacijų, kūrybinės mintys netruko susidėlioti ant spalvotų lapų. Po intensyvių repeticijų, kurias vedė orkestro vadovai ir mokytojai, buvo smagu pamedituoti spalvinant. O kur dar lipdymo užsiėmimai, stalo žaidimai….

Kūrybinės veiklos Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre buvo dar viena puiki proga stovyklautojams atsiskleisti, parodyti savo kūrybinį potencialą.

Ketvirtąją dieną stovyklos dalyviai taip pat ne tik muzikavo, bet ir mėgavosi pramogomis gamtoje, sportavo, išbandė naujas kūrybines veiklas. Šią popietę vaikai praleido su Jurgita Brazauskiene ir  Jadia Lekutiene.

Savaitę trukusi stovykla „Orkestrifikacija“ finišavo koncertu Tauragės kultūros rūmuose. Lengvosios muzikos orkestras kartu su stovyklautojais pakvietė žiūrovus pasimėgauti dainomis ir muzika bei įvertinti vaikų muzikinius gebėjimus. Renginio metu pasidžiaugta jaunimo aktyvumu, kūrybiškumu, muzikalumu, įteiktos atminimo dovanos, sėkmės palinkėta orkestro muzikantams, kurie nuo kitų mokslo metų žinias gilins kituose miestuose. Už sklandų, atsakingą ir kūrybišką darbą padėkota ir projekto bei orkestro vadovams, mokytojams bei visiems kitiems, kurie prisidėjo organizuojant šią prasmingo laisvalaikio stovyklą.

Projektą finansavo Tauragės rajono savivaldybė.

 

 

Inesa Vaigauskienė, Tauragės kultūros centro viešųjų ryšių specialistė

 

Inesos Vaigauskienės nuotraukose – akimirkos iš 2022 m. Tauragės kultūros centre veikusios vaikų ir jaunimo vasaros stovyklos „Orkestrifikacija“

 

Smush Image Compression and Optimization