Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ renginiai 2022 m. rugpjūčio mėnesį

Pilies kirai pakėlė sparnus. Visą liepą jie mokėsi skristi: išskrisdavo ir vėl grįždavo, patupėdavo ant pilies vartų, o dabar, panašu, kad jau su visam paliko Tauragės pilį. Bet tuo ir vasara žavi – ji turi pradžią ir pabaigą.

Pasitinkame paskutinį vasaros mėnesį. Prieš jūsų akis naujienlaiškis apie rugpjūtį muziejuje! O šį mėnesį bendradarbiaujame su Menų festu’22 ir daug dėmesio skiriame Ukrainai, kuriai vis dar reikia mūsų pagalbos. 

 

2022 m. rugpjūčio 11 d.  17 val. – parodos „Fortai: spalvų invazija“ atidarymas | MENŲ FESTAS’22


Rugpjūčio 11–13 d. Tauragės jaunimo organizuojamas Menų festas’22 kviečia į renginius ir parodas. „Fortai: spalvų invazija“ – aštuonių fotomenininkų paroda, kurioje atsisakoma įprastinės Kauno tvirtovės vaizdavimo stilistikos. Ši paroda, kuri bus eksponuojama Tauragės krašto muziejaus Santaka Fotogalerijos bokšte iki rugsėjo 10 d., yra dviejų skirtingų bendruomenių darbo rezultatas. Fotografams gidai suteikė istorines žinias apie Kauno tvirtovės paskirtį ir jo svarbą, atkreipė dėmesį į kiekvieno forto išskirtinumą, leido jiems patekti į saugomus objektus tamsiu paros metu.

 

2022 m.   rugpjūčio 11 d. 20 val. – performatyviosios poezijos varžybos „Slemas su ragais“| MENŲ FESTAS’22


Tauragėje organizuojamos performatyviosios poezijos varžybos SLEMAS SU RAGAIS. Kas yra slemas? Lietuvoje gerai žinomas Žygimantas Kudirka – Mesijus atsako, kad slemas tai: „Laisva platforma, kurioje eilėraščius skaito pačių įvairiausių profesijų asmenys: fotografai, aktoriai, muzikantai, apsauginiai, menininkai, bankininkai ir tik kartais – poetai.“

 

2022 m. rugpjūčio 19d.  21 val. – vasaros kinas po atviru dangumi // Filmas MARIUPOLIS

Pilies kiemelis ir vėl kviečia tauragiškius į nemokamą vakaro filmą. „Mariupolis“ – kino filmas, kurio režisierius tragiškai Ukrainos įvykiuose žuvęs Marius Kvedaravičius. Net penki jo sukurti filmai sulaukė pripažinimo tarptautiniuose kino festivaliuose. 2011 m. apdovanotas Sidabrine gerve už geriausią dokumentinį filmą „Barzakh“, 2016 m. apdovanotas Sidabrine gerve už metų geriausią ilgametražį dokumentinį kino filmą „Mariupolis“, kurio siužete drąsusis režisierius pateikia absurdiškų aplinkybių įkaitais tapusių žmonių gyvenimus, karo batalijų apsuptame Ukrainos mieste.

2022 m. rugpjūčio 22 d. 14 val. – susitikimas su aktoriumi Arūnu Sakalausku – renginys „Kelias į nežinią, kelias į laisvę“

Gyvenimas totalitarinėje sovietinėje sistemoje žalojo likimus, moralę ir mąstymą. Viskas slėpta, falsifikuota. Visuomenė buvo suskaldyta. Bet daugumai Lietuvos žmonių palaužti laisvės dvasios – nepavyko. Susirinkusieji dalinsis prisiminimais apie Sąjūdžio iniciatyvinės grupės įkūrimą Tauragėje, Baltijos kelią. O atsiminimus apie moksleivišką, jaunatvišką pasipriešinimą sovietinei sistemai pasakos buvęs I vidurinės mokinys (dabar M. Mažvydo progimnazija),  aktorius ir televizijos laidų vedėjas Arūnas Sakalauskas.

 

*
*
*
*
*
*

2022 m. rugpjūčio 25 d. 17 val. – audiovizualios parodos „Ukraina: lūžio būsena“ atidarymas

„Ukraina: lūžio būsena“ – tai audiovizuali paroda, vienijanti autentiškus karą išgyvenusiųjų pasakojimus, fotografijas ir liudijimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kartu su autorių kolektyvu organizuoja paramos akciją, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos Ukrainoje nukentėjusioms moterims ir mergaitėms. Rugpjūčio 25 d., 17.00 val. kviečiame dalyvauti audiovizualios parodos „Ukraina: lūžio būsena“ atidaryme.

 

2022 m. iki rugpjūčio 24 d. muziejuje veikia dailininko Alfonso Čepausko kūrybos paroda „Mūsų karaliai“

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre iki rugpjūčio 24 d. eksponuojami kraštiečio dailininko Alfonso Čepausko grafikos darbų ciklai: „Mūsų karaliai“, „Žemaitijos gintis“ ir „Sakmė apie kuršius“. Rugpjūtį dar galite ją apžiūrėti.

Įėjimas į Edukacijų centrą prie Vaikų bibliotekos. Parodos lankymas NEMOKAMAS.

 

*
*
*
*
*
*
*

Iki 2022 m. rugsėjo 30 d. veikia lauko parodos | KVADRATU


Tauragės miesto erdvės vasaros metu virto fotografijos galerija po atviru dangumi. Menų festivalis Kvadratu iki rugsėjo 30 d. jose eksponuoja keturias lauko parodas. „Namai“ (Bangos parke), „Mano bendraamžių portretai“ (Kartų parke), „Atsisveikinimai“ (Atgimimo aikštėje), „Senstant“ (Jono Viktoro Kalvano parke).

Brangūs lankytojai, norime jus informuoti, kad šią vasarą muziejaus ekspozicija (Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė) veiks ir sekmadieniais. Tad jeigu nespėjote į Tauragės pilį užsukti šeštadienį, padaryti tą galėsite ir sekmadienį.

Birželio, liepos ir rugpjūčio savaitgaliais lauksime jūsų!

 

Tauragės krašto muziejaus SANTAKA informacija
Muziejaus adresas: Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215 Tauragė

 

Išsamesnė informacija – muziejaus interneto svetainėje https://tauragesmuziejus.lt/

Smush Image Compression and Optimization