Šunų muziejus Palangoje

Gerą nuotaiką lankytojams keliantis Šunų muziejus veikia Palangos Taikos gatvėje (namo numeris 8). Jį 2009 m. įkūrė kurorte jau daug metų gyvenantis menininkas Vytautas Kusas kartu su žmona Vida. Jie šunų tema yra sukaupę daugiau kaip 4 000 eksponatų. Jie į Palangą yra atkeliavę iš keliasdešimties pasaulio šalių. Kolekcija kasmet pasipildo naujais objektais. Tai, be abejo, ne gyvi žmonių augintiniai, o įvairaus dydžio jų skulptūrėlės ir kiti objektai, kuriuose vienaip ar kitaip dominuoja šuns atvaizdas. Muziejuje eksponatai „įkurdinti“ įstiklintose vitrinose“. Jie įvairiausių dydžių, pagaminti iš daugiau negu dvidešimties medžiagų. Didžiąją eksponatų dalį sudaro iš porcelianiniai suvenyrai, bet daug yra ir metalinių, paauksuotų, sidabrinių, bronzinių, akmeninių, plastmasinių  bei kitokių skulptūrėlių.

Šis muziejus labiausiai traukia vaikus, tačiau čia yra ką veikti ir suaugusiesiems. Jis moko, kad kartais ir  maži dalykai gali tapti dideli ir džiuginti ne tik tave patį, bet ir kitus.

Muziejaus pastate yra ir dailininko V. Kuso galerija-studija. Joje eksponuojama V. Kuso sukurtų įvairių paukščių kiaušinių raižinių kolekcija bei jo  originalūs tapybos darbai.

 

Parengė Danutė Mukienė

 

Nuotraukoje – Šunų muziejaus iškaba

 

Publikacija parengta įgyvendinant 2022 m. Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Žinoma ir nepažinta Palanga: dešimt virtualių turų po kurortą“

Smush Image Compression and Optimization