Šiais metais Plungėje rengiama IX Pasaulio žemaičių dailės paroda jau turės atnaujintą įvaizdį

2024 m. birželio 22 d. Žemaičių dailės muziejuje Plungėje (Parko g. 3A) atidaroma IX Pasaulio žemaičių dailės paroda, kurioje bus bus eksponuojami žemaičių menininkų kūriniai,  jau turės atnaują reprezentacinį ir šį renginį identifikuojantį veidą.

***

Nuo 1989 m. rengiamai Pasaulio žemaičių dailės parodai logotipą anuomet sukūrė Vilniaus dailės akademijos profesorius Jonas Gudmonas. Prie jo atsiradimo taip pat prisidėjo fotografas, dailininkas Rimantas Dichavičius. Šis logotipas plačiai žinomas ir atpažįstamas, todėl į šių metų parodą žengiame ne keisdami, o tobulindami jau neatskiriamu Pasaulio žemaičių dailės parodos atributu tapusį meškos ir teptuko įvaizdį.

Kas ketveri metai rengiamai parodai kuriamas naujas meninis renginio veidas, kuriuo daug metų rūpinasi dailininkė grafikė Jūratė Petrulytė-Motužienė. Parodos plakatą yra kūrę ir Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentai.

Šiais metais, bendradarbiaujant su tarptautiniais apdovanojimais įvertinta ir didžiulę patirtį vizualinės komunikacijos srityje turinčia dizaino studija DADADA, atnaujinome logotipą ir sukūrėme IX Pasaulio žemaičių dailės parodos identitetą.

Pagrindiniam vizualui pasirinkta jau ikoniniu Pasaulio žemaičių dailės parodų simboliu tapusi meška, interpretuota lyg paveikslas, kalbantis apie renginio daugialypiškumą. O parodos logotipui ir identitetui panaudotas specialiai žemaičių kalbai sukurtas „Atmeno“ šriftas. Jo autorė – Vilniaus dailės akademijos bakalaurė Gintarė Razmaitė (darbo vadovas – profesorė Aušra Lisauskienė).

 

 Žemaičių dailės muziejaus informacija

 

Smush Image Compression and Optimization