Sausio 30 d. Klaipėdos rajono Priekulės kultūros centre – Klaipėdos mėgėjų teatro „Artyn“ spektaklis „Musė“

 

2024 m. sausio 30 d. 18 val. Klaipėdos rajono Priekulės kultūros centre – Klaipėdos mėgėjų teatro „Artyn“ spektaklis „Musė“.

Teatras, anonsuodamas šį spektaklį, skelbia, kad „Musė“ – tai I dalies absurdo komedija, pagal to paties pavadinimo D. Čepauskaitės pjesę. Spektaklis kviečia žiūrovus pasinerti į subtilias kasdienių santykių vingrybes, apipintas absurdo detalėmis. Trys moterys ir vienas vyras, lūžusia koja, tai komiškos dramos receptas, kuris, turime įspėti, gali  „atverti akis“.

Spektaklyje naudojama itin mažai dekoracijų, o viso veiksmo vieta  yra nekintanti erdvė – pagrindinio pjesės veikėjo buto… sofa. Galbūt patys kartais net nesusimąstome, kokį svarbų vaidmenį mūsų kasdienoje vaidina toks įprastas baldas, kaip sofa, ant kurio gali spręstis likimai, kartais, mums nė nepajudant iš vietos.

„Musėje“  sulauksite ir keleto rebusų. Ir tai, kaip juos išspręsite spektaklio metu, nulems ir spektaklio pabaigą bei kiekvienam atėjusiam duos tokį atsakymą, kokį jis tuo metu bus pasiruošęs priimti.

Po absurdo komedijos žanru, spektaklio kūrybinė komanda paslėpė ir itin jautrią visuomenės žaizdą – socialinę atskirtį dėl turimos turtinės padėties bei kviečia kitu kampu pažvelgti į šiek tiek… kitokius žmones.

Spektaklio režisierė ir scenografijos autorė – Marta Vendland.

Kompozitorė – Gintarė Valionytė.

Vaidina:

Musė – Giedrė Butkienė.

Robertas – Vitalijus Budrikas.

Monika – Ana Gutsol.

Motina – Edita Baluškevičienė.

Po spektaklio vyks diskusija su kūrybine komanda.

 

Klaipėdos rajono kultūros centro informacija

Smush Image Compression and Optimization