Vasario 24 d. Telšiuose parodytas Žemaitės dramos teatro spektaklis „Dekoratorius“

2023 m. vasario 24 d. Telšių Žemaitės dramos teatre parodytas spektaklis „Dekoratorius“, pastatytas pagal anglų dramaturgo Donaldo Čerčilio (Donald Churchill) to paties pavadinimo  pjesės motyvus, premjeros.
Režisierius – Badri Tserediani, režisieriaus asistentė –Jurgita Rudėnaitė, scenografė – Emilija Globytė.  
Vaidina: Volteris – Domas Šiaulytis; Marša – Solveiga Reklaitytė; Džein – Veronika Tarasevičiūtė-Šiaulytienė.

  
Teatras, anonsuodamas šį spektaklį, rašo:

„Visi esam pratę paremontuoti pabodusius savo namus, perdažyti atsilupusius durų apvadus ir dekoruoti savo išorinį pasaulį. O jei galėtume dekoruoti savo vidinę realybę, dekoruoti savo nuodėmes, istoriją, net savo tikėjimą meile ir kitu žmogumi? Šių atsakymų režisierius Badri Tserediani ieško pasitelkęs anglų dramaturgo Donaldo Čerčilio (Donald Churchill) pjesę „Dekoratorius“.

D. Čerčilis buvo legendinis ne tik XX a. rašytojas, bet ir žymus aktorius. Todėl pjesė pilna veiksmo, mėgstama viso pasaulio žiūrovų. Sėkmingi spektaklio pastatymai pagal šią medžiagą sukurti 25 valstybėse. Tekste atsiskleidžia daugiaplaniai personažai, jų gyvenimai pilni karčių patirčių, kurios verčia netikėti tikra meile. Aktorių kuriami personažai tam nepasiduoda ir aktyviai siekia savo tikslų, stengiasi tvarkyti savo gyvenimus, rasti išeitis iš sudėtingiausių situacijų. O svarbiausia visi paprasčiausiai ieško savų būdų būti pastebėtais, priimtais ir mylimais. Romantinės komedijos scenos sodrios tikro gyvenimo pavyzdžių, nesusipratimų bei juoko. Jos drąsiai kviečia žiūrovą kartu keliauti personažų pasaulių labirintais ir klausti, ar tikrai meilei reikia dekoro?“


  
Telšių Žemaitės dramos teatro informacija

Smush Image Compression and Optimization