Rugsėjo 22 d. Tauragės pilyje – menų festivalio „Kvadratu“ diskusija „Į tą pačią Jūrą neįbrisi 2 kartus“ apie Tauragės miesto tapatybę

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia  2023 m. rugsėjo 22 d. 16 val. į Tauragės pilies menes, kur vyks Menų festivalio „Kvadratu“ diskusija „Į tą pačią Jūrą neįbrisi 2 kartus“ apie Tauragės miesto tapatybę.
Renginyje dalyvaus tauragiškės mokslininkės  dr. Nerija Putinaitė ir dr. Inga Vinogradnaitė. Pokalbį moderuos muziejininkė Renata Jančiauskienė, tyrinėjusi Tauragės tapatybę menininkų pasakojimuose.

Nors Tauragėje ar už miesto ribų su tauragiškiais įvyksta daug nuostabių dalykų: jie laimi, jie pasiekia, jie padaro, – tačiau ilgos distancijos perspektyvoje jie netampa herojais iš Tauragės. Niekas jų pasiekimų nesutapatina su miestu. Nesvarbu, kiek tauragiškiai išleistų gerų knygų, laimėtų svarbių lenktynių ar būtų tarp grojamiausių radijo stotyse. Per masinės žiniasklaidos antraštes džiugesio euforijai nuslinkus, Tauragė vėl virsta kontrabandininkų miestu su laiko nenutrinamomis pavardėmis.

Dešimties metų amžiaus skirtumas reiškia, kad žmonės jau užaugo skirtingose miestuose, todėl prisimena nevienodai. Ką mes matome ir mąstome? Ar stereotipai vis dar apie mus? Kaip mus mato kiti? Per dabartį atspindinčias meno formas menų festivalyje KVADRATU kalbame aktualiomis temomis, 2023-čiais tyrinėjame Tauragės tapatybę.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ informacija

Smush Image Compression and Optimization