Rugsėjo 14 d. Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre (Tauragės raj.) vyko „Kultūros muitinės“ renginys, skirtas Lietuvos ir Klaipėdos krašto susijungimui

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2023 m. rugsėjo 14 d. visus pakvietė į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą (Jūros g. 1, Norkaičiai, Tauragės raj.), kur vyko etnografijai skirtas „Kultūros muitinės“ renginys. 
Jo metu pagrindinis dėmėsys buvo skirtas Klaipėdos kraštui: buvo ieškoma kultūrinių sąsajų su Tauragės apylinkėse gyvenančiomis evangelikų-liuteronų šeimomis. Veikė Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus (MLIM) paroda „Klaipėdos krašto šeimų likimai: žmonės ir daiktai“, parengta siekiant pristatyti ir pagerbti šeimas, kuriose sudėtingu istorijos laikotarpiu – Antrojo pasaulinio karo ir pokario metais buvo išsaugoti vertingi moterų rankdarbiai. Parodą pakomentavo ir apie eksponatus bei jų vietą Mažosios Lietuvos regiono tradicinėje kultūroje papasakojo MLIM Etnografijos skyriaus vedėja dr. Aušra Kavaliauskienė.

  
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ informacija

Smush Image Compression and Optimization