Rugsėjo 10 d. Plungės kunigaikščių Oginskių dvaro žirgyno koncertų salėje – Klaipėdos kamerinio orkestro koncertas

Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis, pritraukęs  šimtus klasikinės muzikos gerbėjų ir atskraidinęs pliūpsnį svajingos, užburiančios ir visa apimančios muzikos, toliau vilioja ir kviečia plungiškius bei miesto svečius savaitgalį praleisti muzikos mūzų apsuptyje.

2022 m. rugsėjo 10 dieną, šeštadienį, 17 val. Kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro žirgyno koncertų salėje koncertuos Klaipėdos kamerinis orkestras. Palyginti su kitais profesionaliais kameriniais orkestrais, šis kolektyvas gana jaunas – šiemet pažymintis savo 30-metį, tačiau nestokojantis talentingų muzikantų, kurių dėka rengiamos ambicingos muzikinės programos. Kartu su orkestru kūrybines jėgas sutelkė ir išbandė tokie žymūs muzikai kaip prof. Saulius Sondeckis, prof. Donatas Katkus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Robertas Šervenikas, Petras Geniušas, Mūza Rubackytė, Alexanderis Paley (fortepijonas, JAV), Paul Badura-Skoda (fortepijonas, Austrija), Reinhard Goebel (smuikas, Vokietija) ir kiti.

Klaipėdos kameriniam orkestrui nuo 2009 m. vadovauja violončelininkas Mindaugas Bačkus. Jis plačiai žinomas kaip solistas bei meno vadovas, gebantis atlikėjus suburti į vienalytę bendruomenę, siekiančią tobulinti orkestro atlikimo techniką, kad publika pajaustų orkestro išskirtinumą ir liktų sužavėta įtaigiai atliktomis šiuolaikinės ir klasikinės muzikos interpretacijomis.

Festivalio programoje skambės lietuvių kompozitoriaus Eduardo Balsio ir jo buvusio mokinio kompozitoriaus, kultūros veikėjo Fausto Latėno bei latvių kompozitoriaus Pėterio Vãsko kūriniai.

Koncerto solistė – jauna ir charizmatiška altininkė Kristina Anusevičiūtė, daugelio tarptautinių konkursų laureatė, kuriai teko garbė griežti prestižinėse muzikos salėse Niujorke, Berlyne, Tokijuje ir kitur.

Koncertui diriguos Imantas Šimkus. Festivalio publikos laukia muzikos magija, kai emocingiems dirigento mostams paklūsta ne mažiau veržlus, magijos kerus skleidžiantis Klaipėdos kamerinis orkestras.

 

Žemaičių dailės muziejaus informacija

Smush Image Compression and Optimization