Renginyje „Apie žemaitiškos kalbos ir kūrybos gražumą“ – mokomosios knygos su garso įrašais „Šiaurės žemaičiai kretingiškiai“ pristatymas  

Lapkričio 22 d. 18.00 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks mokomosios knygos su garso įrašais „Šiaurės žemaičiai kretingiškiai“ pristatymas – „Apie žemaitiškos kalbos ir kūrybos gražumą“. Renginyje dalyvaus knygos teksto autorė – Klaipėdos universiteto mokslininkė, kalbininkė doc. dr. Jūratė Lubienė. Renginio moderatorė prof. dr. Dalia Pakalniškienė.
Šiaurės žemaičiai kretingiškiai, kaip ir šiaurės žemaičiai telšiškiai, yra tie žemaičiai, kurie populiariai vadinami dounininkais. Renginyje, remiantis vaizdingais ir šmaikščiais pavyzdžiais, bus pristatomi svarbiausi šiaurės žemaičių kretingiškių patarmės bruožai. Sužinosite, kokie iškiliausi rašytojai ir kalbininkai šnekėjo šia patarme. Išgirsite autentiškų tarminių pasakojimų apie senojo Žemaitijos kaimo žmonių buitį ir papročius, apie vaikų žaidimus ir jaunimo lūkesčius, apie karo ir pokario laikus. Turėsite progos pasiklausyti dabartinės tarminės poezijos, kurią sukūrė savo kraštą ir gimtąją tarmę mylintys žmonės.

Renginį bus galima stebėti ir nuotoliniu būdu. Prisijungimo nuoroda bus paskelbta Klaipėdos etnokultūros centro interneto svetainėje. Joje pateikiama ir Išsamesnė informacija apie renginį (žr. https://www.etnocentras.lt/Reginys/edukacijos-ir-renginiai/artejantys-renginiai/Mokomosios-knygos-Siaures-zemaiciai-kretingiskiai-pristatymas )

 

***

Dalyvavimas su galimybių pasu.

Primename, kad įstaigos patalpose privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, o jūs galite būti matomas renginio nuotraukose / vaizdo įrašuose; nuotraukos viešinamos soc. tinkluose.

 

 

Jūratė Lubienė, Dalia Pakalniškienė

Smush Image Compression and Optimization