Palangos kurorto muziejus (trumpai)

Palangos kurorto muziejus veikia netoli jūros, prie Jono Basanavičiaus gatvės (adresas: Birutės al. 34A) vienoje iš seniausių ir gražiausių Palangos medinių vilų – „Anapilyje“, iki to laiko daug metų garsėjusioje čia „Anapilio“ muzikinio klubo organizuojamais renginiais. Muziejus lankytojams duris atvėrė 2019 m. gruodžio 21 d., kai buvo užbaigti vilos restauravimo darbai.

Pirmajame pastato aukšte vyksta parodos, kiti muziejiniai renginiai, o antrasis aukštas pritaikytas nuolatinei ekspozicijai. Informacija joje pateikiama keturiomis kalbomis – lietuvių, latvių, anglų,  rusų. Ekspozicija pasakoja apie kurorto istorijos pradžią, unikalius archeologinius radinius, tarp kurių yra ir rastų senosios XVI amžiaus Palangos dvarvietės liekanų, vienintelis Lietuvoje rasto žaidimo  „Malūnas“ lentos fragmentas. Ekspozicijoje įtaigiai pateikta nemažai žinių ir apie daugiau negu šimtą metų Palangą valdžiusius grafus Tiškevičius, Palangos paplūdimį, gintarą ir jo rinkimo tradicijas Lietuvos pajūryje.

Išsamiai apie vilą „Anapilis“ >

Parengė Danutė Mukienė

Gretos Tautavičiūtės nuotraukoje – vila „Anapilis“, kurioje veikia Palangos kurorto muziejus

Publikacija paskelbta įgyvendinant 2022 m. Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Žinoma ir nepažinta Palanga: dešimt virtualių turų po kurortą“

 

Smush Image Compression and Optimization