Namas (Miško takas 47) Palangoje

1992 m. gegužės 28d. dėl vertingųjų savybių architektūrinių ir etnografinių į Kultūros paveldo registrą įtrauktas tradicinio liaudies stiliaus gyvenamasis namas (adresas: Miško takas 47). Jo unikalus kodas 1292.

Pastato tūris kompaktinis, stačiakampio plano, vienaukštis, su mansarda. Stogas dvišlaitis. Rytų  pusėje – pusvalminė su čiukuru. Abiejose pastato pusėse yra po dūmtraukį. Namas  dviejų gyvenamų galų, simetriško plano: centrinėje dalyje yra koridorius, abipus kurio išdėstytos gyvenamos patalpos ir du išėjimai į lauką. Antroji gyvenamoji namo dalis pristatyta vėliau. Langų ir durų angos. Rytų  frontone yra dvi apvalios formos švieslangiai. Fasadai – tradiciniai, liaudiški. Langų apdailai panaudoti paprasti mediniai antlangiai. Sienos apkaltos medinėmis lentomis.

Pamatas  – su akmens mūro cokoliu. Sienos – medinės, rąstinės.  Perdangos – medinės sijinės, gegninės konstrukcijos – medinės.  Medinės durys ir jų ornamentai, langų medinės konstrukcijos – stalių darbo. Gegnių galai – profiliuoti. Lubos – medinių vožtinių lentų. Grindys – medinės. 

Sklypo pietinėje dalyje anksčiau yra buvęs svirnas. Išliko tik jo pamatų padriki akmenys.

 

Parengė Danutė Mukienė

 

Nuotraukoje – Namas (Miško takas 47) Palangoje. Nuotrauka iš Kultūros vertybių registro. Fotografas nežinomas

 

Naudota literatūra:

  1. Kultūros vertybių registras https://kvr.kpd.lt/#/.

 

Publikacija paskelbta įgyvendinant 2022 m. Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Žinoma ir nepažinta Palanga: dešimt virtualių turų po kurortą“


 

Smush Image Compression and Optimization