Mažeikių muziejaus virtualioje galerijoje – ne tik parodos, bet ir vaizdo įrašai iš renginių, filmai

Mažeikių muziejaus interneto svetainėje https://mazeikiumuziejus.lt/ veikia virtuali galerija https://mazeikiumuziejus.lt/virtuali-galerija/, kurioje skelbiamos ne tik virtualios parodos, bet ir video virtualios galerijos, kurių iki 2021 m. spalio mėnesio pabaigos jau buvo paskelbta 14.

Virtulių parodų skyriuje yra viešinamos šios parodos: „Vladas Burba – chirurgijos pradininkas Mažeikiuose“, „Mažeikiai sovietmečiu“, „Senoji medinė skulptūra“, „Mažeikiai tarpukariu ir anksčiau“, „J. Rušino darbai“, „C. Mikulskienės darbai“, „Derliaus švenčių akimirkos  […]“.

Minėtoje muziejaus virtualioje galerijoje yra galimybė peržiūrėti vaizdo įrašus, pasakojančius apie muziejų ir jo ekspozicinius padalinius, devynis Mažeikių muziejaus veiklos dešimtmečius. Skelbiamas ir Mažeikių muziejaus fotografijų parodos vaizdo įrašas „Mažeikių gimtadienio šventės“, vaizdo įrašas, skirtas Viekšnių vaistinės muziejaus 25-mečiui. Čia yra paskelbta regioninės televizijos „Roventa“ laida apie Mažeikių muziejų, reportažas apie koplytstulpio pastatymą prie Rašytojos Šatrijos Raganos memorialinio muziejaus, Dapšių kaimo kapinaičių koplytėlės atstatymą,

Peržiūrint vaizdo įrašus galime susipažinti ir su šiomis muziejaus parengtomis parodomis:  „Velykiniai atvirukai“, „Kryžiai iš Mažeikių muziejaus fondų“, Malu malu viena…“, „Tėvynės labui“ (paroda skirta Šaulių sąjungos 100-mečiui), „Mažeikių rajono tautodailininkų darbų paroda“.

Viename iš vaizdo įrašų pristatomi Mažeikių krašto kapinynuose vykę tyrinėjimai, rastos archeologinės vertybės. Kitame vaizdo įraše įtaigiai pasakojama ir apie Mažeikių kaip vietovardžio paminėjimą Livonijos kronikoje.

Virtualioje galerijoje viešinamas ir filmas „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“, animacinis filmas „Garlėkis“.

 

Virtualios parodos „Vladas Burba – chirurgijos pradininkas Mažeikiuose“ nuotraukoje:  Vaclovas Burba (stovi centre) su seneliais Juzefa ir Pranciškumi, tėvais Eduardu ir Jadvyga, teta Elena Burbo ir Broliu Stanislovu. Nuotrauka iš Mažeikių muziejaus rinkinių. Fotografas nežinomas.

 

RKIC informacija

Smush Image Compression and Optimization