Liepos 23–spalio 3 d. Žemaičių dailės muziejuje (Plungė) –  Viktoro Paukštelio tapybos paroda „Uždraustas kraštovaizdis“

2022 m. liepos 23 d., šeštadienį, 15.00 Mykolo Oginskio rūmuose Plungėje atidaroma Viktoro Paukštelio tapybos paroda „Uždraustas kraštovaizdis“.
Menininkas kartu su parodos kuratore Raminta Jurėnaite, ekspozicijos temą ir paveikslų atranką sumanė būtent šiai vietai.

Parodos atidarymo metu pats menininkas renginio dalyviams padovanos savo koncertą (skambės J. S. Bacho, F. Šopeno kūriniai) ir pristatys savo parodą.

Žiūrovas, eidamas per visas šešias rūmų sales jų pietine ir šiaurine  anfiladomis, parodos metu bus įtraukiamas į daugiaprasmį pasakojimą.

Parodos pavadinimas – nuoroda į klausimą, ar šiuolaikinėje tapyboje gali būti plėtojami ne tik kraštovaizdžio, bet ir portreto, religinio bei istorinio paveikslų žanrai. Tapydamas V. Paukštelis užmezga dialogą su senųjų meistrų paveikslais. Jis tapo paveikslus ir iš knygose, spaudoje ir asmeniniuose albumuose rastų fotografijų.
Monochrominiai tapytojo paveikslai balansuoja tarp intelektualios ir emocionalios refleksijos, atspindėdami visiems laikams aktualias meilės, tikėjimo, heroizmo ir gamtos temas.

Žemaičių dailės muziejaus informacija

Smush Image Compression and Optimization