Lapkričio–gruodžio mėnesiais LNM Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į Advento laikotarpio kūrybines dirbtuves „Stebuklus kuriame patys“

Sparčiais žingsniais keliaujančios paskutinės rudens dienos netrukus atves mus į Adventą – Kalėdų laukimo laiką. O kad jis neprailgtų, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia patirti kūrybos ir laukimo džiaugsmą drauge. Advento laikotarpio dirbtuvėse „Stebuklus kuriame patys“ muziejus ragina šeimas burtis jaukiems vakarams kartu dekoruojant vainikus, rišant šiaudinius papuošalus Kalėdų eglutei, liejant kvepiančias bičių vaško žvakes ar žaidžiant senuosius Advento žaidimus.

  

Pirmosiose dirbtuvėse lapkričio 23 d. 15 val. ir 17 val. kartu su tautodailininke, sertifikuota tradicinio paveldo amatininke Jurgita Treinyte kviesime rišti ir dekoruoti Advento vainiką. Kurdami šnekučiuosimės apie jo kilmę, rišimo tradicijas bei reikšmes, žvakių vainike simboliką Lietuvoje ir kitose šalyse. Vainikų gamybai ir dekoravimui reikiamas priemones miško samanų, kankorėžių, džiovintų uogų, gėlių rasite dirbtuvėse, tačiau galite atsinešti ir patys.

Gruodžio 2 d. 16 val. dirbtuvėse, į kurias kviečiami tiek suaugę, tiek mažiausi muziejaus bičiuliai, lydimi tradicinių amatų meistrės, sodų rišėjos Margaritos Macijauskienės gaminsime šiaudinius eglutės žaisliukus. Dirbtuvių metu klausysime istorijų apie šiaudinių papuošalų meno tradiciją, rišimo technikas ir formų simboliką. Savo rankomis rištus dirbinius galėsite panaudoti savo šeimos Kalėdų eglutės papuošimui ar mažai dovanėlei.

Dar po savaitės, gruodžio 9 d. šeimas su vaikais nuo 6 m. kviesime į net dvejas vaško žvakių liejimo dirbtuves 15 val. ir 17 val. Užsiėmimų metu kartu su kraštotyrininke Sigute Bendikiene kviesime susipažinti su žvakių liejimo tradicijomis ir patiems pasigaminti kvapnią žvakę, kuri jaukia šviesa ir medaus kvapu užlies jūsų namus Kūčių vakarą.

Advento renginių ciklą užbaigs jauki popietė, kurios metu prisiminsime ar išmoksime senųjų Kalėdų laukimo laikotarpio žaidimų ir burtų. Gruodžio 16 d. 16 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kartu su etnologe Elena Šalkauskiene pakvies kartu atlikti Advento giesmių, pažaisti žaidimų, kuriuose užkoduoti senieji tradiciniai lietuvių ritualai ir išgirsti burtų, atkeliavusių iš senojo tikėjimo ir papročių.

Kadangi Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus uždarytas renovacijai, dirbtuvių renginiai vyks šalia esančiame pastate muziejaus kieme (įėjimas iš J. Šliūpo gatvės pusės). Dėl riboto vietų skaičiaus, į dirbtuves būtina registracija el. paštu j.sliupo.muziejus@lnm.lt. Visų Advento laikotarpio dirbtuvių kaina – 2 eurai. Bilietą galima įsigyti interneto svetainėje LNM.LT (skiltyje „Pirkti bilietą“) ir renginio vietoje.

 

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinio Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus informacija

Smush Image Compression and Optimization