Lapkričio 9 d. Telšiuose įvyko susitikimas su kraštiete Genovaite Gustyte, poezijos knygos „Septynios esatys“ sutiktuvės

KUR: Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje

KADA: 2022 m. lapkričio 9 d., trečiadienį, 17 val.

RENGINYS: susitikimas su kraštiete Genovaite Gustyte, poezijos knygos „Septynios esatys“ sutiktuvės.

Dalyvaus: žurnalistė Irmina Pryvalova, leidyklos „Andrena“ vadovė Nijolė Petrošienė.

Knygų bus galima įsigyti nuo 15 val.

 

 

Knyga SEPTYNIOS ESATYS – tai poetės Genovaitės Gustytės daugelio metų kruopštaus kūrybinio darbo rezultatas.

Poetė savo kūryboje išlieka intravertė, eilėraščiuose dominuoja monologas, potekstė, filosofinė meditacija. Per problemišką situaciją, intelektualią dvasinę įtampą siekiama reikšmingos harmonijos, per aštrius prieštaravimus, svyravimus skverbiamasi gilyn į esmę.

G. Gustytei būdingas eleginis stilius, pasireiškiantis ne atskirais vaizdiniais, o netekimo kažko svarbaus apmąstymu, aistrų nutildymu ir vienišumo išgyvenimu.

Knygą SEPTYNIOS ESATYS sudaro septyni skyriai. Juos visus sieja autorės apmąstymų procesas, siekimas paaiškinti svarbiausius būties klausimus: kas yra gyvenimas; ką galima pažinti; kas yra tiesa, laimė, laisvė, harmonija?

 

APIE AUTORĘ

 

įrėminti erdvėj

įkalinti laike

vis repetuojam

Amžinybės šokį…

 

Genovaitė Gustytė

  

Genovaitė GUSTYTĖ gimė Žemaitijoje  – Telšių rajono Mildagės kaimo gausioje, bet darnioje šeimoje. Baigusi Luokės vidurinę mokyklą, įstojo į Juozo Miltinio aktorių paruošimo studiją (prie Panevėžio dramos teatro).

„Mama nieku gyvu nesutiko, kad nesirenku „normalios“ profesijos, nes mokiausi labai gerai, galėjau įstoti bet kur. Bet man reikėjo tik į teatrą, tik į Panevėžio – pas legendinį Juozą Miltinį. Ir išvažiavau į Miltinio studiją, tiesiog pabėgau iš namų… Nebuvo lengva… Bet Avinas (toks mano Zodiako ženklas) turi išgyventi ir sunkiomis sąlygomis. Ko tik nepadarai dėl svajonės!.. Nesigailiu – Mokytojo Miltinio pamokos buvo neįkainojamos ir išliko visam gyvenimui.“

Vėliau Genovaitė studijavo Jaroslavlio valstybiniame teatro institute aktorinį meną ir teatro režisūrą, įgydama lėlių teatro aktorės ir lėlių teatro režisierės kvalifikaciją.

Pakviesta Panevėžio lėlių vežimo teatro įkūrėjo ir vadovo Antano Markuckio, dirbo aktore ir režisiere Lėlių vežimo teatre. Čia ji sukūrė lėlių monospektaklius „Laimingasis princas“ ir „Teisybės paukštė“.

Panevėžyje teatro buvo daug. Laikui einant Genovaitė pajuto, kad saviraiškai jau reikia ieškoti naujų erdvių. Kėdainiai pasirodė tam tinkama vieta.

2006 m. pradėjo dirbti Kėdainių kultūros centre – vadovavo Vaikų ir jaunimo teatro studijai „Polėkis“. Ši studija gyvavo trylika metų. Tais pačiais 2006-aisiais jai  kultūros ministro J. Jučo įsakymubuvo suteiktas Meno kūrėjos statusas.

Nuo 2007 m. G. Gustytė dirba Kėdainių kultūros centro direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai. 2014 m. ji pelnė Kėdainių rajono savivaldybės apdovanojimų konkurso „Kultūros versmė“ nominaciją „Metų kultūros darbuotoja“. Na o 2018 m. aktorė, režisierė, poetė, Kėdainių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai, vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ vadovė G. Gustytė tapo Kėdainių krašto kultūros 31-ąja laureate.

Nors poezijai ir kūrybai laiko lieka mažai, bet Genovaitės kūrybos kraitėje prieš kurį laiką atsirado pirmoji kregždė – eilėraščių knygelė „Nelaimėliui broliui“. Na o neseniai išleista jau daug tvirčiau suręsta, gerokai brandesnė antroji G. Gustytės knyga  – „Septynios esatys“. Tai daugelio metų kruopštaus darbo literatūrinis vaisius. Poetė mažakalbė, bet jos eilės liejasi, kai negali tylėti, kai turi ką pasakyti pasauliui…

  

Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos informacija

 

                                                                                                                            

 

Smush Image Compression and Optimization