Lapkričio 4 d. Plungės kultūros centre parodytas Gintaro Varno režisuotas spektaklis ,,Pagalvinis“

Lapkričio 4 d. Plungės kultūros centras kviečia į trečiąjį šiais metais įgyvendinamo projekto ,,Penki profesionalaus teatro vakarai Plungėje“ renginį – Kauno miesto Kamerinio teatro spektaklį ,,Pagalvinis“ N-16. Spektaklio režisierius Gintaras Varnas.

Prasidėjęs kaip mįslinga ir tamsi kriminalinė istorija, spektaklis virsta makabrišku neogotikiniu trileriu. Žiauriai nužudyti keli maži vaikai, o jų nužudymo būdas aprašytas jauno rašytojo Katurjano apsakymuose. Net ir išaiškėjus, kas žudikas, lieka klausimas: kas kaltas? Ar menininką galima kaltinti už jo meno žiaurumą? Ar galima kaltinti meną, sakant, jog jis „propaguoja smurtą ir žudymus“?

  

Pjesės autorius Martin McDonagh – pasaulyje žinomas šiuolaikinis airių dramaturgas. Pjesė „Pagalvinis“ (2003 m.) pelnė prestižinius Olivier ir Evening Standart apdovanojimus, yra statoma visame pasaulyje.

Gintaras Varnas „Pagalvinyje“ lieka ištikimas vizualiam, teatrališkam teatrui. Spektaklyje veikia keturi aktoriai ir dailininkės Julijos Skuratovos kurtos lėlės bei kaukės, valdomos pačių aktorių. Lėlės įkūnija Katurjano pjesių personažus – tai iš pagalvių sudėliotas Pagalvinio veidas, lėlė mergaitė Jėzus, lėlė berniukas, o deformuotų kaukių pagalba aktoriai kuria tėvų paveikslą. Spektaklyje vaidina režisieriaus Gintaro Varno antrojo aktorių kurso absolventai, kartais mielai vadinami „varniukais“.

2018 m. už spektaklį „Pagalvinis“ režisieriui Gintarui Varnui Kauno teatralų apdovanojimuose įteikta „Fortūnos“ statulėlė, o aukščiausiuose Lietuvos teatrų apdovanojimuose režisierius buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui. Scenografei Julijai Skuratovai už scenografiją ir lėles spektaklyje 2018 m. įteikta „Fortūnos“ statulėlė.

Vaidina: Arnas AŠMONAS, Gytis LASKOVAS, Balys IVANAUSKAS, Adomas JASIUKĖNAS

Projektą „Penki profesionalaus teatro vakarai“  2022 m. Plungės kultūros centras įgyvendina septintą kartą. Jį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė.  

 

Plungės kultūros centro informacija

Nuotraukos – iš Kauno miesto Kamerinio teatro archyvo

 

Smush Image Compression and Optimization