Lapkričio 16 d. Tauragės muziejuje parodytas istorinis spektaklis „Šimtmečio moterys istorinis spektaklis „Šimtmečio moterys“

Baigiantis 2023-iems Tauragėje finišuoja „Kultūros muitinės“ renginių ciklas.

2023 m. lapkričio 16 d. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ pilies menėse vyko paskutinis šių metų „Kultūros muitinės“ renginys. Paskutinis ciklo kultūrinis gūsis – istorinis spektaklis „Šimtmečio moterys“. Per uždarymą aktyviausi lankytojai gavo Kultūros muitinės prizus. 

 

APIE TEATRO MĖNESĮ:

Spektaklyje netikėtais rakursais pristatomos tokios legendinės moterys, kaip rašytojos Gabrielė Petkevičaitė-Bitė ir Julija Žymantienė-Žemaitė, seserys politikės Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė bei aktorė Ona Rymaitė. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorės N. Bulotaitė ir J. Kalvaitytė, pateikdamos ištisą plejadą subtiliai sukurtų vaidmenų, išradingai keliauja šių moterų gyvenimo istorijomis, atskleidžia jų sudėtingų likimų peripetijas, perteikia ne tik jų vidinį, bet ir išorinį grožį, atkurdamos to laikotarpio moterų kostiumų madas.

Vaidinimo metu ekrane žiūrovai mato unikalius, archyvinius laikinosios sostinės Kauno kadrus, Premjerą Augustiną Voldemarą, Prezidentą Antaną Smetoną, ministrą Petrą Klimą, pirmąją šalies ponią Sofiją Smetonienę, rašytojas Žemaitę bei Petkevičaitę-Bitę ir kitus. Spektaklyje atskleidžiami mažai kam žinomi faktai apie tai, kaip Jadvyga Tūbelienė iš Lietuvos į Vokietiją batelyje slapta gabeno hercogo Viljamo Von Uracho sutikimą tapti Lietuvos karaliumi. Dramoje daug ir kitų, unikalių istorinių įvykių bei fragmentų. Spektaklis su pasisekimu rodytas lietuvių bendruomenėms už Atlanto: Čikagoje, Niujorke, Hartforde ir Vusteryje. Gastroliavo Didžiojoje Britanijoje, Liuksemburge, Ciuriche. Ką tik grįžo iš gastrolių Helsinkyje ir Taline. Lietuvoje keliauja po dvarus ir kitas istorines erdves.

Projektą „Kultūros muitinė“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. 

Daugiau informacijos el. p. info@tauragesmuziejus.lt arba tel. Nr. 8 676 87756

 

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ informacija

Smush Image Compression and Optimization