Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje – paroda „Senieji eglutės žaisliukai – šv. Kalėdų šviesa“

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Parodų erdvėje (J. K. Chodkevičiaus 1B) iki 2022 m. sausio 6 d. veikia paroda „Senieji eglutės žaisliukai – šv. Kalėdų šviesa“

Parodą surengusi Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios biblioteka skelbia, kad „Senieji eglutės žaisliukai primena vaikystę, tėvų ir senelių namus. Jie atspindi ne tik asmeninę žmogaus istoriją, bet yra tarsi ir šalies kultūros liudininkai. Stiklo bumbulai – tai pirmoji eglutės žaisliuko forma, po kurios vėliau ėmė rastis įvairios žmonių, gyvūnų, daiktų figūrėlės. Tarp Sovietinio meto eglutės žaisliukų – kankorėžiai, įvairios pasakų ir animacinių filmukų personažų figūrėlės, Seneliai Šalčiai, kosmonautai, sportininkai, laikrodžiai… Visgi jie buvo ir šv. Kalėdų šviesa, savo spindesiu džiuginusi vaikus ir dovanojusi kalėdinę dvasią visiems namams.

Šie trapūs, iš stiklo pagaminti eglutės papuošimai, išsaugoti bibliotekos darbuotojų ir lankytojų namuose, iki Trijų Karalių puikuosis bibliotekos pirmo ir antro aukštų parodų stenduose.

Eglutės žaisliukai parodoje eksponuojami iš Birutės Karčauskienės, Laimos Paulauskienės, Rasos Zemdliauskaitės, Jolantos Zubernienės ir kt. namų archyvų bei Gintarės Urbonienės kolekcijos.

Parodą organizavo ir parengė Kraštotyros ir informacijos skyriaus vedėja Laima Jonauskaitė.“

 

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos informacija

Smush Image Compression and Optimization