Kretingos japoniškas sodas

   

Viena lankomiausių vietų Kretingos rajone –2007 m. pradėtas kurti dižiausias japoniškas sodas Europoje. Jis užima net 16 hektarų. Adresas: Sodų g., Mažučių k., Kretingos raj.

Norint pasiekti šią įspūdingą vietą, privažiavus Darbėnus už bažnyčios reikia pasukti Laukžemės kryptimi, o toliau yra informacinės rodyklės, nurodančios kelią į sodą.

Lankytojai čia priimami kiekvieną savaitės dieną nuo 10 iki 18 valandos.

Šio sodo sumanytojai ir įkūrėjai  – daugiau kaip 50 metų tokių sodų kūrimo patirtį turintis japonų meistras Hajime Watanabe ir gydytojas Šarūnas Kasmauskas.

Anksčiau dabartinė sodo teritorija buvo apleista, piktžolėmis apaugusi pieva. Dabar čia visais metų laikais savo spalvomis žavi puikiai prižiūrimas sodas, kuriame auga 200 metų amžiaus turinčių bonsai  medelių kolekcija, yra akmenų sodas su pavasarį pražystančiomis sakuromis (jų čia apie pusė tūkstančio). O kur dar  dervamedžiai, įvairios putinų veislės, tekančios saulės šalies azalijos, sedulos, hamameliai, plaštakiniai ir kiti klevai, pseudokamelijos, sietminai, sparnuotieji ožekšniai, pelkiniai bei kiti ąžuolai ir t. t.

Stebina besikeičiantis parko kraštovaizdis. Tarp kalvelių čiurlena upeliai, vėsą skleidžia tvenkiniai. Jei pavasarį čia viskas paskęsta žieduose, tai rudenį augančių medžių ir krūmų spalvos keičiasi iš lėto, tad jomis gali grožėtis ilgai. Bet kuriuo metų laiku čia puiki vieta ne tik pasivaikčiojimams, bet ir meditacijai.

Japoniški sodai yra neatsiejama japonų kultūros dalis. Jų yra įvairių. Kretingiškis sukurtas  pagal „Sou“ japoniško sodo stilių, kuriam būdingas vyraujantis laisvas ir natūralus dizaino principas.

Sodo šeimininkai svečius kviečia ir ilgiau čia pabūti, įsikurti savaitgaliui ar net ilgesniam laikui. Čia yra nuomojami poilsio nameliai-vilos, kurių vidaus interjeras japoniško stiliaus.

Veikia ir krautuvėlė, kurioje parduodami bonsai medeliai bei įvairių kitų medžių ir krūmų sodinukai. Sode yra galimybė paragauti japoniškos žalios Matcha ir Sakurų žiedų arbatos arbatos, fotosesijos metu nusifotografuoti su autentišku kimono.

 

Parengė Danutė Ramonaitė

 

Nuotraukoje – bonsai medelis iš https://www.pinterest.com

Smush Image Compression and Optimization