Kovo 27 d. Telšių Žemaitės dramos teatre – spektaklio „Žaidimų aikštė, arba Visi nori gyventi“, pastatyto pagal H. Levino pjesę, premjera

2022 m. kovo 27 d.  scenos mėgėjai rinkosi į Telšių Žemaitės dramos teatrą. Čia vyko spektaklio „Žaidimų aikštė, arba Visi nori gyventi“, pastatyto pagal H. Levino pjesę, premjera.

Spektaklio režisierius Donatas Žilinskas, dailininkė Giedrė Slavinskienė, garso režisierius Mindaugas Drimba, šviesų dailininkas Sergej Simonenko, scenos ir dekoracijų technikas Alvingas Teniukas, teatro direktorius – Deividas Rajunčius.

Vaidino: Remigijus Macas, Kristina Sutkienė, Antanas Nekrašius, Julija Kneitienė, Vaclovas Bartkus, Vaclovas Butkus, Aistė Korkadinovaitė-Šiaudkulenė, Rasa Stanevičiūtė, Rasa Birkantaitė, Rolandas Normantas, Monika Vaur.

Teatras, viešindamas šį spektaklį, pažymi, kad „Levinas  (1943–1999) – rašytojas, poetas, dramaturgas ir režisierius, daugybės Izraelio ir įvairių užsienio šalių premijų laureatas. Jis parašė per 50 pjesių, kurios statomos visame pasaulyje. Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklis „Žaidimų aikštė arba Visi nori gyventi“, pagal H. Levino pjesę, kviečia žiūrovus į susitikimą su žmogaus prigimtimi ir Dieviškąja materija, kuri susijungia žaidimų aikštelėje. Kad ir kaip paradoksaliai beskambėtų, žmogus – protingiausia, bet kartu ir žiauriausia Dievo sukurta būtybė, tai atspindi ir šiandienos aktualijos: visuomenės susiskaldymas, pasaulinė pandeminė situacija, Rusijos karas Ukrainoje. Mirties samprata suvokiama tik kaip statistikos dalis, kuri vis pildoma skaičiais. Lyg ir turime krikščionybėje, kitose religijose nustatytas elgesio normas, tačiau ne visada jų laikomės ir tai turbūt natūralu… tokia mūsų prigimtis, visi mes norime gyventi!“

 

Tekstas parengtas  pagal Telšių Žemaitės dramos teatro informaciją

Smush Image Compression and Optimization