Kovo 2 d. VDA Telšių galerijoje vyko susitikimas su instaliaciujų parodos „Utos“ autore – menininke Patricija Vytyte

2024 m. kovo 2 d. (šeštadienį) Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3-2) vyko susitikimas su menininke, scenografe, instaliacijų parodos „Utos“  autore Patricija Vytyte ir šios  parodos uždarymas  Renginio metu buvo skaitomos Kazio Binkio utos.

 

Inscenizuotos parodos režisūrine linija tapo poeto Kazio Binkio eilėraščiai iš trioletų ciklo „Utos“ ir pažymi 130 metų sukaktį, buvusią 2023 metais. Autoriaus kūryboje vyrauja klasikinių tradicijų dvasia. Harmonija, aiškumas ir paprastumas, natūralus grožis, skaidri ir lengva forma. Į eilėraščius teatro dailininkė P. Vytytė žvelgia kaip į mažos apimties dramaturgiją, kurdama erdvinę instaliaciją – spektaklio scenografiją. Menininkė, įkvėpta K. Binkio žemiško žavesio, švelnios romantikos, aktualizuoja autoriaus kūrybą ir šiuolaikiškai pristato klasikinę poeziją: per vaizdo ir garso instaliacijas, žiūrovą panardinant į meditatyvią būseną.

 

„Niuansuotus impresionistinius eilėraščius erdvėje pateiksiu šviesos / tamsos, abstrakčių objektų tekstūriškumu, o intymias emocijas, jaučiamas poeto kūryboje, parodos žiūrovui leisiu permąstyti veidrodžio, vandens atspindyje. K. Binkio eilės primena haiku poeziją, pasižyminčią temomis: šviesa/šešėlis, triukšmas/tyla, dvasinės ramybės paieška, žvilgsnis į gamtos ir akimirkos grožį“, – apie parodą yra sakiusi P. Vytytė.

 

Instaliacija yra lydima Motiejaus Sinicos sukurtos elektroninės muzikos, įkvėptos Kazio Binkio tekstų, video ir šviesos elementų.
    

  
  
VDA Telšių fakulteto informacija
  
Nuotraukos iš VDA Telšių galerijos archyvo

Smush Image Compression and Optimization