Kovo 14 d. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ – susitikimas su prof. Liudu Mažyliu, paroda „Vasario 16-osios Akto signatarų autografai“

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į muziejaus Istorijos ekspozicijoje 2022 m. kovo 14 d. į susitikimą su Europos Parlamento nariu, Vytauto didžiojo universiteto profesoriumi Liudu Mažyliu.

Pranešama, kad „Profesorius L. Mažylis pats pristatys savo surinktą Vasario 16-osios akto signatarų parašų, laiškų, jų garbei išleistų pašto ženklų kolekciją, nugulusią į stendinę parodą „Vasario 16-osios Akto signatarų autografai“. Pradžią kolekcijai davė trijų signatarų parašai, rasti L. Mažylio senelio archyve. Tuomet profesoriui atrodė, jog tokia kolekcija galėtų bent iš dalies pakeisti dingusį Vasario 16-osios akto originalą. Tačiau idėja nenublanko ir 2017 m. kovo 29 d. Berlyno diplomatiniame archyve prof. L. Mažyliui suradus lietuvių bei vokiečių kalbomis ranka rašytą nutarimą dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo.

Kovo 14 d., 17 val. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ galėsite ne tik pamatyti kolekciją, tačiau ir išgirsti įdomių istorijų apie iššūkius, su kuriais susidūrė profesorius ją rinkdamas, bei gyvai užduoti EP nariui prof. L. Mažyliui rūpimus klausimus apie įvykius Europoje, Lietuvoje ir šalia Lietuvos.

Paroda Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Istorijos ekspozicijoje veiks nuo kovo 14 d. iki kovo 23 d.

 

Daugiau informacijos: renginiai@tauragesmuziejus.lt arba 86 10 64 805“

 

Parengta pagal Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ informaciją

 

Smush Image Compression and Optimization