Kovo 10 d. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ atidaryta Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos grupinės paroda „Laisvai“

2023 m. kovo 10 d. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ atidaryta Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos grupinė paroda „Laisvai“. Muziejus, anonsuodamas renginį, rašė, kad „2022 metais Panevėžyje fotografijos dienos metu užsimezgusi bendrystė paskatino fotografinius mainus tarp dviejų Lietuvos miestų – Tauragės ir Panevėžio. Pirmasis Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos narių vizitas Tauragėje pažymimas grupine paroda „Laisvai“.

 

Prof. dr. Remigijus Venckus teigia, jog „Eksponuojama kūrinių kolekcija yra tituluojama žodeliu „Laisvai“. Toks pavadinimas lemia fotografijos ir laisvės fenomeno paraleles. Pirmiausiai, nesuklysiu teigdamas, kad visiems meno pasaulio žmonėms yra suprantama, jog bet kuriam kuriančiam asmeniui tikrai yra svarbu būti ir jaustis laisvam. Menininkai yra vieni iš nedaugelio visuomenės narių, kurie labiausiai suvokia ir vertina laisvę. Tikras malonumas aplanko tik tuomet, kai galima kurti nutolus nuo griežtai primetamų temų arba ypač griežto, biuro kultūrą ženklinančio darbo grafiko“.

Parodoje dalyvauja 22 autoriai iš visos Lietuvos. Parodos atidarymo metu vyks susitikimas su jos autoriais.

 

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ informacija

Smush Image Compression and Optimization