Kompozitoriaus Jono Bendoriaus (1889–1954) namas Palangoje

Vienas iš Palangos pastatų, įtrauktų į Kultūros vertybių registrą, stovi Birutės alėjoje ir yra pažymėtas 7 numeriu. Šio 1993 m. vasario 5 d. į minėtą registrą dėl savo architektūrinių ir memorialinių savybių įtraukto objekto unikalus kodas – 10777, o numeris Lietuvos Respublikos kultūros paminklų sąraše –  IV176. Namą projektavo inžinierius-architektas Albertas Cibas (1913–1976).

Šis Palangos miesto istorinės dalies teritorijoje esantis vienaukštis pastatas – stačiakampio plano, su palėpe ir mezoninu vakarų pusėje. Pietinio fasado veranda yra su terasa virš jos. Stogas  dvišlaitis. Pamatas – su tašyto akmens mūro cokoliu.   Palangės ir viršulangiai išsiskiria plytų mūro tinkuotais karnizais.

1954 m. šiame name gyveno kompozitorius, vargonininkas, pedagogas, muzikos kritikas, profesorius, aktyvus visuomenės veikėjas, įvairių meno draugijų steigėjas, narys bei pirmininkas Jonas Bendorius (1889–1954).

Jonas Bendorius >

 

 

Danutė Mukienė

 

 

Nuotraukoje – Jono  Bendoriaus namas Palangoje. Nuotrauka iš RKIC archyvo 

 

Tekstas paskelbtas 2022 m. sausio 24 d.

 

 

Publikacija parengta įgyvendinant  2022 m. Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Žinoma ir nepažinta Palanga: dešimt virtualių turų po kurortą“

Smush Image Compression and Optimization