Juozapas Birškus

Juozapas Birškus – netikras Sofijos Viktorijos Tyzenhauzaitės de Šuazel Gufjė anūkas, netikras jos sūnaus Aleksandro Vladislovo Ignoto Oktavijaus de Šuazelis-Gufjė sūnus, kurio jis susilaukė palaikydamas nesantuokinius ryšius su Barbora Birškute.
Juozapas gimė 1862 m. Plateliuose (dabar Plungės rajono teritorija), mirė 1918 m. Beržore (dabar Plungės rajono Platelių seniūnijos teritorija). Jo netikra sesuo buvo grafaitė Marija Sofija de Choiseul-Gufjė,  o netikri broliai – grafai Gabrielius Bog­da­nas Dje­do­ne Et­je­nas Šar­lis Ig­na­cas Ma­rie de Šuazel-Gufjė, Aleksandras Kazimieras Liudvikas de Šuazel-Gufjė ir Liudvikas de Šuazel-Gufjė.
Paaugęs Juozapas visą laiką dirbo pas savo tėvą Aleksandrą de Šuazel-Gufjė Platelių dvare staliumi. Dažniausiai jis gamindavo dvarui baldus (tai liudija įrašai Žemaičių muziejuje „Alka“ saugomoje Platelių dvaro ūkinėje knygoje).
Juozapas Birškus buvo vedęs Oną Jokšaitę (apie 1865–1932). Gyvendami santuokoje Ona ir Juozapas susilaukė dukters Stanislavos Birškutės Užpalienės. Stanislavos krikštatėvis buvo grafas Aleksandras Kazimieras Liudvikas de Šuazelis-Gufjė. Šis faktas liudija, kad Aleksandras Šuazelis savo sūnumi Juozapu Birškumi bei jo šeima rūpinosi ir gyvendamas santuokoje su Sofija Čapskyte.

Nuotraukoje: Platelių dvare. Originalas saugomas Žemaičių muziejuje „Alka“ 
RKIC informacija

Smush Image Compression and Optimization