Iki birželio 26 d. Vilniuje, Telšiuose, Klaipėdoje ir Kaune – Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentų baigiamųjų darbų paroda

   

Birželio 3-ąją Vilniaus dailės akademijos Telšių galerijoje atidaryta VDA Telšių fakulteto studentų baigiamųjų darbų paroda „Graduation Show“. Ji tuo pačiu metu keturiuose Lietuvos miestuose, daugiau kaip 40-yje lokacijų Vilniuje, Telšiuose, Klaipėdoje ir Kaune.

 

Susirinkusius į baigiamųjų darbų pristatymo šventę pasveikino VDA Telšių fakulteto dekanas prof. Ramūnas Banys, parodą trumpai apžvelgė Metalo meno ir juvelyrikos studijų programos vadovė doc. Neringa Poškutė-Jukumienė. Parodoje pristatoma ateinanti jaunųjų menininkų, dizainerių, juvelyrų, metalo meno meistrų, skulptorių karta su naujausiomis šiuolaikinio meno ir dizaino tendencijomis. „Paroda yra ne tik galimybė sužinoti, kuo šiandien gyvena ir kaip mąsto jaunieji kūrėjai, bet ir gera proga artimiau susipažinti su VVDA Telšių fakultetu, siūlomomis studijų programomis, atrasti naujas erdves, išraiškos priemones, formas ir galimybes“, – kalbėjo dekanas.

 

Sėkmingai startavusi pernai, VDA studentų baigiamųjų darbų paroda šiemet vėl peržengia Akademijos ribas ir išplinta į skirtingas erdves. Studentams ši paroda – galimybė pristatyti tai, kuo jie akademijoje gyveno dvejus ar ketverius metus, pažvelgti į savo kūrybą bendraamžių, dėstytojų ir meno gerbėjų akimis.

 

„Vilniaus dailės akademija atsiveria visuomenei, rengdami baigiamąją parodą, mes įsirašome į pasaulio dailės akademijų tradiciją pristatyti mokslo rezultatus visuomenei – ir akademinei, ir verslo bei socialiniams partneriams, patiems absolventams, kurie gali savo darbus pamatyti kitų kūrėjų kontekste, taip pat ir meno gerbėjams, kurie gali pažvelgti į Vilniaus dailės akademiją iš arčiau“, – sako Vilniaus dailės akademijos rektorė, prof. Ieva Skauronė.

 

 

BIRŽELIO 6~7 dienomis vyks viešas darbų gynimas. KVIEČIAME DALYVAUTI!

 

VDA Baigiamųjų darbų parodoje / VAA Graduation Show“ per artimiausias savaites bus pristatyta daugiau nei 300 kūrybinių baigiamųjų darbų. Paroda plačiai atveria ne tik VDA galerijų, auditorijų, laboratorijų ir rūsių duris, bet ir leidžiasi į miestą – absolventų kūriniais apgyvendina Lietuvos dailininkų sąjungos, muziejų, bibliotekų, miesto galerijų erdves.

 

Parodos dalyviai Telšiuose: Gerda Vaitekaitytė, Jurgis Šmitas, Veronika Mickutė, Monika Bugailaitė, Adomas Petrauskas, Jurgis Butrimas, Austėja Kryžanauskaitė, Rasa Puronaitė, Evita Stepulytė, Rugilė Titaitytė, Ieva Vaičaitytė, Gytautė Adomaitytė, Eglė Blažiūnaitė, Ingrida Mockutė-Pocienė, Inga Kalinskienė, Ana Komleva.

 

Baigiamųjų darbų paroda Telšių erdvėse:

VDA Telšių fakultete (Muziejaus g. 29, Telšiai)  I–V 9:00 – 16:00;

Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės bibliotekoje (Respublikos g. 18, Telšiai) I–V 10:00 – 18:00.

 

Paroda veiks iki birželio 26 d.

 

Nuotraukoje – 2024 m. birželio 3 d. VDA Telšių  galerijoje atidarytos parodos fragmentas. Nuotrauka iš galerijos archyvo
   
VDA Telšių fakulteto informacija

Smush Image Compression and Optimization