Gruodžio 2 d. – „Žemaičių egzaminas“ – žinių apie Žemaitijos istoriją, kultūrą, paveldą patikrinimas

VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras ir EUROPE DIRECT Telšiai, reklamuodami 2021 m. gruodžio 2 d. rengiamą „Žemaičių egzaminą“, ragindami pasitikrinti žinias apie Žemaitiją, rašo:

Kas labiau žemaitis? Ar tas, kuris kalba žemaitiškai? Ar tas, kuris rašo žemaitiškai? Ar tas, kuris skaito žemaitiškai? Ar tas, kuris gyvena Žemaitijoje? Ar tas, kuris gimė Žemaitijoje? Ar tas, kuris pyksta žemaitiškai? Ar tas, kuris Žemaitiją nešiojasi širdyje? Nori išsiaiškinti? Žemaitijos turizmo informacijos centras suteikia Tau progą mesdamas iššūkį – laikyk „Žemaičių egzaminą“, pasitikrink savo žinias ir sužinok daugiau apie unikalų mūsų kraštą!  

Lietuvoje vyksta Konstitucijos, Europos, Vairuotojų ar Brandos egzaminai, o štai Žemaitijoje, Lietuvos kultūros tarybai pritarus, startuoja egzaminas, kurio metu internetu gebantys naudotis regiono bei aplinkinių rajonų gyventojai turės galimybę patikrinti savo žinias apie Žemaitiją: istoriją, tradicijas, žymius žmones, kultūrą, architektūros ir urbanistikos paveldą, virtuvę, kalbą, šiandieną bei kitus kraštui svarbius dalykus.

„Mes, žemaičiai, turime kalbos, istorijos, vietovių ir vietovardžių knygas, lankytinų vietų apžvalgas ir leidinius. O kiek dar daug primirštų įvykių ir dalykų tūno atminties kertelėje, kiek garsių žemaičių ar išskirtinių vietų žinome! „Žemaičių egzaminas“ – tai žinių apie Žemaitiją ir jos išskirtinumą Lietuvoje, Europoje bei pasaulyje patikrinimas. Viliamės, kad jame dalyvaus Telšių regiono, Žemaitijos, Lietuvos, Europos, o gal ir pasaulio žemaičiai bei žemaičių kultūrai neabejingi lietuviai“, – idėją pristato renginio organizatoriai VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras ir EUROPE DIRECT Telšiai.

„Žemaičių egzaminas“ vyks gruodžio 2 dieną internetinėje svetainėje http://www.zemaiciuegzaminas.lt. Nuoroda aktyvi bus visą dieną, todėl dalyviai pasitikrinti žinias galės jiems patogiu metu, neapsiribojant nustatytomis valandomis. Rezultatai ir nugalėtojai bus paskelbti per Telšių miesto 230-ąjį gimtadienį!“

 

Na o tada organizatoriai jau žemaitiškai rašoma:

„Tad, jei esi žemaitis, jei save laikai žemaičiu, brongus prieteliau, ėlga namėslīk ėr sava kalėnduorie ožsėbrauk svarbė data, sek inpormacėjė Žemaitėjės turizma puslapie http://visit.telsiai.lt aba suocialinė tinkla „Facebook“ paskīruo https://www.facebook.com/telsiaitic.“

 

Žemaičių egzamino taisyklės: https://visit.telsiai.lt/naujienos/zemaiciu-egzamino-taisykles/  

Išsamesnė informacija –  VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centro interneto svetainėje http://visit.telsiai.lt       
Tel.: +370 618 63448,
El. p.: turizmocentras@telsiai.lt

 

Smush Image Compression and Optimization