Gruodžio 14 d. Telšiuose – susitikimas su žurnaliste, rašytoja, jogos ir emocinio rašymo mokytoja, praeityje – žurnalų „Ieva“ ir „Cosmopolitan“ leidėja bei vyriausiąja redaktore Eba Tombak

KUR: Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje

KADA: 2023 m. gruodžio 14 d., ketvirtadienį, 17 val.

RENGINYS: susitikimas su žurnaliste, rašytoja, jogos ir emocinio rašymo mokytoja, praeityje – žurnalų „Ieva“ ir „Cosmopolitan“ leidėja bei vyriausiąja redaktore EVA TOMBAK. Naujausios jos knygos „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“ pristatymas.

  

Autorė apie knygą

 

POPIETĖS LAIKAS: MITAI IR TIESA APIE SENATVĘ

 

„Aš – Eva Tombak:  žurnalistė, rašytoja, jogos ir emocinio rašymo mokytoja.

Praeityje – žurnalų „Ieva“ ir „Cosmopolitan“ leidėja ir vyriausioji redaktorė. Šiandien – 9 knygų autorė.

Knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“ pasirodys š. m. gruodžio pirmoje pusėje. Tai knyga ne tik apie mitus, kuriuos mėginu išmistinti. Knygos pagrindinis taikinys – senėjimo diskriminacija, visuomenės požiūris, kurį atėjo laikas keisti, nes jau labai netrukus, vos po 20 metų, kas ketvirtas pasaulio gyventojas bus pensinio amžiaus.

Mes norime gyventi ilgai, bet nenorime atsidurti popietės laike, kaip Carlas Gustavas Jungas vadina senatvę. Senatvė gąsdina, nes liudija, kad gyvenimas yra baigtinis, ir su tuo sunku tapatintis, ypač kai esame jauni. Iš baimės puolame į kraštutinumus: vieni garbų amžių sieja su bejėgiškumu ir pralaimėjimu, kiti sako, kad tai aukso amžius – nebereikia atlikti socialinių vaidmenų, pagaliau galima gyventi dėl savęs.

Mirti žmogus bijo iš prigimties, o štai senėjimo baimė – tai kultūros suformuotas požiūris. Aš jo nepriimu. Man popietės laikas – tai gyvenimo kūrinio koda. Ilga baigiamoji dalis ir kartu kulminacija. Pabaiga svarbesnė nei pradžia, nes pradžia laikina, o pabaiga – amžina. Šia knyga noriu įkvėpti suvokti, kad finišas turi būti skambus, prasmingas, įsimenantis. Ir kad pabaigos (nežinau, gera tai ar liūdna žinia) neįmanoma suvaidinti. Užkopsime į pabaigą ar jos link nusirisime, priklauso nuo to, kokie esame. Ties finišu nėra kada filosofuoti, ar atitinkame standartą.“

 

Su pagarba Eva Tombak

Smush Image Compression and Optimization