Gruodžio 1 d. Palangos Burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyko muzikos vakaras su dainų autoriumi ir atlikėju, išskirtinės muzikos –„dzūkodelikos“ kūrėju Roku Kašėta

 

2023 m. gruodžio 1 d. 17.30 val. Palangos Burmistro Jono Šliūpo muziejus (Vytauto g. 23A, Palanga) palangiškius ir jų svečius pakvietė į jaukų pokalbių ir muzikos vakarą „Tapatybė ir etnografija“ su dainų autoriumi ir atlikėju, išskirtinės muzikos –„dzūkodelikos“ kūrėju Roku Kašėta. Rokas pasidalino savo tapatumo paieškos istorija, santykiu su dzūkų etnografija kūryboje ir kasdienybėje. Vakaro metu skambėjo šiuolaikinis folkloras – Roko dzūkiškai atliekamos dainos.

  

Daug keliavęs po pasaulį Rokas Kašėta basomis kojomis įsikūrė kaime Varėnos rajone, organizuoja dzūkų kultūros festivalius, koncertuoja, populiarina senąsias etnografines tradicijas, kuria ir gyvena dzūkiškai. Roko nuoširdumas ir tikrumas, kūrybos unikalumas traukia įvairią auditoriją. Etnografinės ir šiuolaikinio gyvenimo jungtys inspiruoja rekonstruoti kiekvieno mūsų atmintyje pasislėpusius etno motyvus, kurti naujus atsiminimus.

Renginį moderavo kūrybininkė, Klaipėdos jaunimo teatro marketingo vadovė Toma Liutikė.
  
Tai trečioji lapkričio 8 d. Palangos Burmistro Jono Šliūpo muziejuje atidarytos ekspozicijos „Tapatybė ir forma: Kazio Varnelio kūryba“ lydimųjų renginių programos dalis.

Renginys nemokamas.

    
Muziejus kviečia apsilankyti ir Palangos Burmistro Jono Šliūpo muziejuje atidarytos parodoje „Tapatybė ir forma: Kazio Varnelio kūryba“ bei ją palydinčiuose renginiuose, kuriuose Kazio Varnelio unikalių opartinių kūrinių ir etnografinės tekstilės ekspozicijų aplinkoje kalbama apie istorijos ir gyvenimo kryžkelėse atsidūrusių Lietuvos žmonių tapatumo paieškas kūryboje ir kasdienybėje, kūrybos santykį su etno motyvais, dalinsimės gyvomis istorijomis, muzika, eilėmis.

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus informacija

Smush Image Compression and Optimization