Vilniaus Rotušėje pagerbti Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių puoselėtojai

2022 m. gegužės 5 d. jau penktą kartą Vilniaus Rotušėje vykstančioje iškilmingoje ceremonijoje buvo pagerbti Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių puoselėtojai. Iškilmes vedė Gerūta Griniūtė, koncertavo grupė „Žalvarinis“.
Renginys nuo 16 val. buvo tiesiogiai transliuojamas Facebook portalo  Lietuvos nacionalinio kultūros centro paskyroje. 

Šios šventės metu buvo pristatyti devyni naujai į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įrašyti reiškiniai: lietuviškas ritinis, Palangos Jurginės, akmentašystės tradicija Kelmėje, Kapinių šventė Kisiniuose, naminio alaus tradicija Biržų ir Kupiškio krašte, muzikavimo cimbolais tradicija Ignalinos ir Švenčionių kraštuose, dzūkų smuikavimo tradicija bei būgnijimas su kūlele Rytų Aukštaitijoje ir FiDi – Fiziko diena.

Sertifikatus paraiškų teikėjams bei vertybių saugotojams įteikė Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, Sąvado komisijos nariai.

 

Nuo 2017 m. kuriamas ir plėtojamas nacionalinis Sąvadas yra reikšmingo Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos (jo valdytojos), Lietuvos nacionalinio kultūros centro (jo tvarkytojo), šalies kultūros, mokslo įstaigų, savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių pastangų rezultatas. Šalies institucijų ir tradicijų saugotojų nuveikti darbai prisideda prie augančio nematerialaus kultūros paveldo suvokimo, skatina pagarbą kultūrų įvairovei, žmogaus kūrybingumui ir plečia akiratį. Iš viso į šį Sąvadą jau įrašytos 48 vertybės.

 

 

Danutės Mukienės nuotraukoje – 2022 m. Jurginių šventės koncertas Palangoje. Šoka Vilniaus miesto jaunų šeimų  folkloro ansamblis „Virvytė“

 

 

Tekstas parengtas pagal Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado informaciją

Smush Image Compression and Optimization