Gegužės 4 d. Palangoje vyko knygos „1923-ieji: Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos. Dalyviai ir jų liudijimai“ pristatymas ir diskusija 

Kada? 2023 m. gegužės 4 d., 17.00 val.

Kur? Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, 3 aukštas (Vytauto g. 61, Palanga).

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kartu su Palangos miesto savivaldybės viešąja biblioteka gegužės 4 d. 17 val. skaitytojus pakvietė į dokumentinio pasakojimo „1923-ieji: Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos. Dalyviai ir jų liudijimai“ pristatymą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61).
Apie knygą pristatymo metu pasakojo ją spaudai parengęs Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (KU BRIAI) istorikas dr. Vasilijus Safronovas. Renginį moderavo šio instituto  doktorantė, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus muziejininkė Renata Rachmanovaitė.

  

  
Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtosioms metinėms skirta knyga atskleidžia vieno svarbiausių XX amžiaus Lietuvos istorijos įvykių užkulisius. Leidinio, kuris apibūdinamas kaip dokumentų rinkinys, sudarytojas – KU BRIAI mokslininkas Vasilijus Safronovas. Prie knygos parengimo taip pat prisidėjo Klaipėdos universiteto tyrinėtojai Vygantas Vareikis, Silva Pocytė, Laima Kuprienė, Vytautas Jokubauskas, Renata Rachmanovaitė bei MLIM istorikė Zita Genienė. Autorių kolektyvo siekis – Klaipėdos krašto likimą XX a. pradžioje nulėmusius įvykius parodyti iš įvairių rakursų, skaitytojams pateikiant ne tik Lietuvos, bet ir Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos saugyklose aptiktus dokumentus, iliustruojančius šių valstybių bei įvairių įvykiuose dalyvavusių veikėjų požiūrį į Lietuvos Respublikos pradėtą ir galiausiai laimėtą agitacinę, diplomatinę ir karinę kampaniją dėl Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos.

Apie 1923-iųjų peripetijas šioje knygos dalyje liudija karininkai ir diplomatai, žvalgai ir politikai, visuomenininkai ir administracijos pareigūnai, to meto politikos ekspertai bei gandų skleidėjai.

Knygos, prie kurios parengimo lėšomis prisidėjo Klaipėdos miesto savivaldybė ir LR kultūros ministerija, leidėjas – Klaipėdos universiteto leidykla.

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus informacija

Smush Image Compression and Optimization