Gegužės 4 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyko Kuršių genties kiemo šurmulys

   

2024 m. gegužės 4 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pakvietė atsukti istorinį laikmetį ir nusikelti į mūsų protėvių VIII–XI a. Kuršių genties kiemą. Nuo 12 val. iki 17 val. kuršių genties istorijos klubas „Pilsots“ kvietė lankytojus susipažinti su rekonstruota kuršių genties kasdienybe, kultūra, amatais. Muziejaus kieme įsikūrusi Kuršių genties stovykla – tai baigiamoji parodos „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“ lydimųjų renginių ciklo dalis, skirta susipažinti su kuršių kultūros paveldu ir papasakoti apie kuršių moters pasaulėžiūrą, vaidmenį ir padėtį šeimoje bei visuomenėje. Parodoje buvo demonstruojama moters apranga, papuošalai, amuletai, ritualinių apeigų daiktai, amatai bei darbo ir buities įrankiai papasakos apie skirtingas ir svarbias Kuršių moters veiklas. Pro lankytojų akis prabėgo teatralizuoti Kuršių genties moters gyvenimo fragmentai, rekonstruojantys to meto moters padėtį visuomenėje, pareigas ir atsakomybes šeimoje, mitologijoje.

Kartu tai buvo ir paskutinė galimybė apsilankyti Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje veikiančioje parodoje „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“, kurioje pristatomas Palangos kapinyno moters kape rastas Kuršių moters papuošalas – smeigtas kryžine galvute su prikabintu sudėtinių kabučių juosta.

   
Kuršių genties kiemo programa:

12.00 – Kuršių genties kiemo įkurtuvės.

13.00–14.00  – Teatralizuoti pristatymai, atskleidžiantys Kuršių genties moters vaidmenis visuomenėje.

14.00–17.00  – Amatų ir buities įrankių, aprangos ir papuošalų, ritualinės paskirties daiktų demonstravimas. Pokalbiai, diskusijos su lankytojais.
     
   
Kada:
2024 m. gegužės 4 d. 12.00 val.–17.00 val.

Kur: Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kieme (Vytauto g. 23A, Palanga)

   
Lietuvos nacionalinio muziejaus informacija

 

Smush Image Compression and Optimization