Gegužės 23 d. Telšių bibliotekoje vyko edukacinė paskaita „Kvapai, emocijos, prisiminimai. Kaip kvepalų pagalba kurti šeimos istorijas?” 

KUR: Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje

KADA: gegužės 23 dieną

RENGINYS: Edukacinė paskaita „Kvapai, emocijos, prisiminimai. Kaip kvepalų pagalba kurti šeimos istorijas?” 

Rašytojas Marselis Prustas garsiojoje knygoje „Prarasto laiko beieškant“ įtaigiai aprašo kvapo ir atminties ryšio fenomeną. „Prusto efektas“ – pojūtis, kai uodžiamas kvapas žaibiškai atgaivina ryškius prisiminimus apie bet kurią su šiuo kvapu susijusią gyvenimo akimirką, – pažįstamas kiekvienam iš mūsų. 

„Prusto efekto“ dėka kvepiantį prisiminimų albumą galime kurti sąmoningai, svarbioms progoms apgalvotai rinkdamiesi ypatingus aromatus. Kvepalai, susieti su žmogumi, įvykiu, data, ateityje turės galią akimirksniu atkurti su visu tuo susijusius vaizdinius bei emocijas. 

*Kaip veikia mūsų olfaktorinė (uoslės) atmintis?

*Kaip sąmoningai rinktis kvapą įvykiams įprasminti?

*Kokie parfumeriniai mitai gali sutrukdyti autentiškam mūsų santykiui su aromatais?

Visi uodžiamojo pasaulio pažinimo klausimai – kvepiančių istorijų vakare su parfumerijos edukatore, meninių kvepalų prekės ženklų prodiusere Edita Vigelyte. 

Pokalbiui iliustruoti – retos autorinės / meninės parfumerijos kolekcija iš netikėtų pasaulio kraštų. Degustuosime kvapus, sukurtus Izraelio, Ukrainos, Lietuvos kūrėjų laboratorijose, taip pat kūrinius iš mažos asmeninės studijos Londone ir kūrybinio cecho Grase. 

Patikusius kvepalus buvo galimybė įsigyti renginio metu. 

 

Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos informacija

Smush Image Compression and Optimization