Gegužės 11 dieną Telšiuose, ant Zakso kalno, vyko Pilietiškumo žaidynės 

2024 m. gegužės 11 dieną 12.00 val. Telšiuose, ant Zakso kalno, vyko Pilietiškumo žaidynės 

ŽAIDYN tikslas – ugdyti reaguoti pasiruošusius bendruomenės narius bei suteikti specialiųjų žinių ir gebėjimų kaip derėtų veikti ekstremalių situacijų metu. Žaidynėse komandos turės įveikti kariškių, policijos, pasieniečių, greitosios medicinos pagalbos ir ugniagesių, civilinės saugos ekspertų bei kitų spec. institucijų parengtas praktines užduotis.

Iš anksto visi norintys dalyvauti Pilietiškumo žaidynėse, buvo kviečiami suburti komandą (ne daugiau 6 asmenų) ir pasiruošti netikėtiems iššūkiams! 

Žaidynių metu buvo mokomasi: pasirengti ir parengti savo šeimą galimoms ekstremalioms situacijoms, susikrauti išgyvenimo kuprinę, išmokti tinkamų gaivinimo veiksmų (jei kada nors patektumėte į situaciją, kai šalia esančiam asmeniui sutriktų sveikata), įžiebti ugnį ir pasigaminti maisto gamtinėse sąlygose, persikelti per kliūtį, pasistatyti būstą nakvynei, užgesinti gaisrą, užrišti tvirtą mazgą, galėsite pasikalbėti su čia dalyvaujančiais išgyvenimo ekspertais ir kariškiais, gauti atsakymus jus dominančiomis temomis apie šių tarnybų veiklą, pašaudyti į taikinį, pasidaryti šaunų selfį su kario ekipuote ir dar daug ką nuveikti (visų paslapčių, ką galėste atrasti ir išmėginti Žaidynėse čia neišduosime).

 

Komanda, geriausiai ir greičiausiai atlikusi visų tarnybų užduotis, LAIMĖJO SKRYDĮ ORO BALIONU! 2-osios ir 3-osios vietų vietos laimėtojai  – vertingus prizus, o visi dalyvavusieji žaidynėse – atminimo dovanėles ir gerą nuotaiką.

 

Pilietiškumo žaidynėse dalyvavo Lietuvos kariuomenės, Policijos departamento, Greitosios medicinos pagalbos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos šaulių sąjungos, Gen. J. Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus ir kitų organizacijų atstovai. Visos tarnybos buvo iš anksto paruošusios užduotis, kurios buvo  įdomios ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams, tad ir dalyvaujantieji, ir pasižvalgyti atėjusieji ką nors naudingo išmoko ir galės tai pritaikyti realiame gyvenime.

Renginio dalyviai buvo vaišinami išgyvenimo koše, pagaminta kariuomenės lauko virtuvėje ir išvirta ant ugnies bendruomenės „kazanuose”, o košės virimą prižiūrėjo ir visus renginio dalyvius ja vaišino kulinarijos pasaulio žvaigždė  pats Šefas-Vikingas (Chef the Viking) Vylius Blauzdavičius, grojo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras, vietos jaunimo muzikos grupės ir ansambliai.

Žaidynių metu lankytojai ir dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti kilnojamąją fotodokumentinę parodą „Susipažinkite su Ukraina“.

   
RENGIONO PROGRAMA:

12.00 val. –  Renginio atidarymas. Organizatorių sveikinimo žodis. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro muzikinis pasveikinimas.

12.30 – 15.30 val. – Komandų registracija ir tarnybų parengtų užduočių atlikimas.

13.00 – 15.00 val. – Išgyvenimo košės „Iš kirvio“ virimo varžybos, košės ragavimas ir fotodokumentinės parodos „Susipažinkite su Ukraina“ lankymas.

15.30 val. –  Žaidynių nugalėtojų paskelbimas.

16.00 – 17.00 val. – Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro, jaunimo grupių „Audra“, „OnTheSpot“ ir vokalistės Paulinos koncertas.

17.00 – 17.30 val. – Žaidynių nugalėtojų apdovanojimas.

Registruotis komandas (iki 6 asmenų) kviečiame iki gegužės 9 d. el. paštu PilietiskumoZaidynes@gmail.com

Renginio organizatoriai: Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos, Telšių rajono savivaldybė.

Daugiau informacijos apie renginį atsiųsime užsiregistravusiems PilietiskumoZaidynes@gmail.com arba tel. +370 659 22 178.

Tikime, kad mūsų stiprybė – vienybėje.

   
Renginio organizatoriai

Smush Image Compression and Optimization