Gegužės 11 d. Šiauliuose, gegužės 25 d. Klaipėdoje – Sveikatos mugės

   

Organizatoriai į Šiaulių ir Klaipėdos sveikatos muges gyventojus iš anksto kvietė ne tik apsipirkti, bet ir pasikonsultuoti su specialistais

Gegužės 11 d., Šiaulių prekybos centre „Akropolis“ vyko Šiaulių sveikatos mugė, o pora savaičių vėliau (gegužės 25 d.) Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ vyks Klaipėdos sveikatos mugė. Šie renginiai yra skirti sveikatai ir sveikatingumui bei įvairiems jų aspektams. Renginys Šiauliuose vyko jau trečią kartą, o Klaipėdoje jis organizuojamas pirmą kartą.

„Tikimės, kad šios mugės įkvėps žmones labiau rūpintis savo ir savo šeimos sveikata, susikurti sveikatai palankių įpročių bei atsisakyti žalingų“, – kalbėjo jų iniciatorė renginių agentūros „Gera gyventi“ įkūrėja ir vadovė Ventė Viteikaitė.

Organizuoti sveikatos mugę pašnekovė panoro jau senokai, tačiau idėją įgyvendinti vis nebuvo laiko. Ją realizuoti paskatino… pandemija. „Pamačiau, kokios menkos žmonių žinios apie sveikatą, ligų priežastis ir gydymą ir iškart supratau – toks renginys – labai reikalingas“, – prisiminė ji.

„Gera gyventi“ su „Akropoliu“ bendradarbiauja jau šešerius metus – papasakojus apie šį renginį, Šiauliai iškart pasiūlė savo erdvę, o kadangi pirmieji renginiai buvo labai sėkmingi, jo greitai panoro ir Klaipėda.

Mugėse pasirodys tiek alopatinės, tiek natūraliosios medicinos atstovai, sveiko maisto, papildų, natūralios kosmetikos ir švaros priemonių gamintojai, knygas bei periodinius leidinius apie sveikatą leidžiančios leidyklos, sveikatos srityje dirbančios valstybinės įstaigos, įvairios sveikuolių, pacientų ir sporto organizacijos, bendruomenės.

„Sveikatą suvokiame holistiškai – tai ne tik fizinė, bet ir psichinė žmogaus gerovė, todėl skirsime dėmesio ir sveikai mitybai, ir pratimams, ir tokiems dalykams, kaip streso valdymas ar geras miegas“, – kalbėjo V. Viteikaitė.

Abejose mugėse dalyvaus apie pusšimtį dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. „Norinčių dalyvauti – labai daug, telpa ne visi. Vykdome kruopščią atranką. Norime, kad prekių ir paslaugų asortimentas būtų kuo platesnis, o atėjusieji turėtų galimybę ne tik ko nors įsigyti, bet ir sužinoti naujų dalykų“, – sakė moteris. Ji džiaugėsi, kad jei pirmuosiuose renginiuose didžioji dalis dalyvių buvo iš sostinės, šiuo metu vis drąsiau prisijungia ir vietiniai verslai bei bendruomenės.

Stendus turės diagnostikos ir gydymo įstaigos, vaistinės, reabilitacijos centrai, sanatorijos, spa, optikos, odontologijos kabinetai, kineziterapijos klinikos, sporto klubai, grožio salonai, jogos ir meditacijos centrai. Prekybininkai siūlys sveiko maisto, papildų, agresyvių cheminių priedų neturinčios kosmetikos ir švaros priemonių, įvairių gaminių sveikatai gerinti namų sąlygomis. Be to mugėse bus galima sužinoti apie įvairių organizacijų, bendruomenių veiklą. „Palaikymas – labai svarbu, tad turint bendraminčių gyventi sveikai yra žymiai paprasčiau“, – įsitikinusi organizatorė.

Atėjusieji turės progą sužinoti ir apie naujausius medicinos pasiekimus, ir apie senąsias, tačiau iki šiol pasaulyje plačiai paplitusias ir naudojamas sveikatingumo sistemas, tokias kaip ajurveda, tradicinė kinų ar Tibeto medicina. „Vis daugiau žmonių įsitikina, kad alopatinė medicina – dažnai bejėgė, tad ima vis labiau domėtis alternatyviais gydymo būdais. Tačiau svarbu ne tik žinoti, kaip pasveikti, bet kaip iš viso nesirgti“, – sakė V. Viteikaitė.

Anot jos, svarbiausi dalykai, pritraukiantys lankytojus į sveikatos muges – galimybė nemokamai pasikonsultuoti su sveikatos specialistais: gydytojais, kineziterapeutais, mitybos žinovais, atlikti įvairių testų, išbandyti naujų procedūrų.

Mugės darbo laikas abiejuose miestuose – nuo 10 iki 18 val. Šiauliuose mugė vyks antrajame „Akropolio“ aukšte esančioje renginių aikštėje, o Klaipėdoje išsidėstys Prancūzų alėjoje.

Daugiau informacijos:

Be to mugė vėl vyks ir rudenį: lapkričio 9 d. – Šiauliuose ir lapkričio 16 d. – Klaipėdoje.

 

Eduardo Girjoto nuotrauka

Smush Image Compression and Optimization