Diplomai įteikti VDA Telšių fakulteto XXII menų bakalauro ir IV menų magistro studijų laidų absolventams

   

Baigiantis birželiui, Telšių Žemaitės dramos teatre Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto absolventams įteikti bakalauro ir magistro studijų programų diplomai. Jaunuosius menininkus sveikino ir diplomus įteikė rektorė prof. Ieva Skauronė, prorektorius studijoms prof. Ričardas Bartkevičius, prorektorius menui ir mokslui doc. dr. Marius Iršėnas, VDA Telšių fakulteto dekanas prof. Ramūnas Banys. Kartu su diplomais studentams buvo įteikti tiesiai iš spaustuvės, dar dažais tebekvepiantys visos akademijos baigiamųjų darbų parodos „GRADUATION SHOW“ katalogai. Šiais metais išleista VDA Telšių fakulteto XXII menų bakalaurų ir IV menų magistrų laida.

 

Sveikindama studijų baigimo proga, VDA rektorė prof. I. Skauronė sakė: „Įteikiami diplomai vainikuoja studijuojant Akademijoje įgytas žinias ir patirtis, susiformavusius įgūdžius, išlavintą gebėjimą mąstyti, kritiškai analizuoti. Studijų metu įgijote skvarbesnį žvilgsnį į save ir aplinką, kurią gebate puikiai vizualiai reflektuoti, išmokote išlaisvinti ir suvaldyti savo kūrybiškumą, rasti autentišką ryšį tarp meno teorijos ir praktikos. Tegul visa, kas įgyta ir patirta studijų metais Akademijoje padeda jums tolimesniame kuriančio žmogaus kelyje. Linkiu didžiausios sėkmės profesiniame ir asmeniniame gyvenime, savo idėjomis ir darbais garsinti Vilniaus dailės akademiją ir Lietuvą.“

 

Savo sveikinimo kalboje prorektorius prof. R. Bartkevičius linkėjo dalintis patirtimi, mėgautis kolegų parodose, palaikyti vieniems kitus ir po studijų.

 

Telšių fakulteto dekanas prof. R. Banys padėkojo absolventams už mokslo institucijos garsinimą, pasiektus kūrybinius rezultatus, dalyvavimą institucijos kultūrinėje veikloje bei linkėjo absolventams vertinti įgytas žinias Akademijoje. „Ačiū visiems absolventams už jų indėlį puoselėjant šią instituciją ir linkiu kiekvienam atrasti prasmingos veiklos nišą, kurioje atsiskleistų pačios geriausios jūsų profesinės savybės. Kviečiu nepamiršti savo Alma Mater: sugrįžti čia vėl: galbūt tęsiant studijas aukštesnėje stadijų pakopoje, galbūt pristatyti savo projektų ir kūrybinių pasiekimų VDA Telšių galerijoje ir galbūt ateityje įsijungti į studijų procesą, dalyvaujant vertinimo komisijose ar prisijungiant prie dėstytojų kolektyvo “, – kalbėjo dekanas.

 

Prorektorius menui ir mokslui doc. dr. M. Iršėnas įteikė tradicinę Žemaičių akademijos rektoriaus. VDA dėstytojo, Telšių mesto Garbės piliečio prof. dr. Adomo Butrimo asmeninę premiją „Tradicija šiuolaikine menine kalba“. Šiais metais ji skirta Jurgiui Šmitui už baigiamąjį darbą – „Evė“ (viešosios erdvės objektas;kūrybinio projekto vadovas prof. Ramūnas Banys). Kūrinys orientuotas į kultūros istoriją ir siejamas su konkrečia asmenybe Eve – Ieva Simonaityte. Novatoriškos formos dizaino objektas – suolelis, yra bendros sukurtos sistemos dalis. Darbas sukurtas bendradarbiaujant su Priekulės I. Simonaitytės gimnazija, jame atskleistas istorinis kontekstas – Mažosios Lietuvos specifika. Tai ne vienkartinis, o tvarus kūrinys. Šis darbas puikiai atspindi pačios nominacijos nuotaiką.

 

Visų bakalauro studijų programų vadovų vardu sveikino Metalo meno ir juvelyrikos studijų programos vadovė doc. Neringa Poškutė-Jukumienė, sveikinimo žodį taip pat tarė Taikomojo meno studijų programos vadovė prof. Laima Kėrienė, studentų vardu sveikino ir muzikinį kūrinį dovanojo būsima ketvirtakursė Estera Olendraitė, muzikinę programą atliko Indrė Jucytė. Absolventų vardu dėkojo bakalaurantė Rugilė Titaitytė.

 

VDA Telšių fakultete dėstomas skirtingų studijų programas baigusių absolventų diplominiai darbai buvo pristatyti antrą kartą VDA organizuojamoje baigiamųjų darbų parodoje „Graduation Show“. Beveik mėnesį telšiškiai kūrinius galėjo apžiūrėti VDA Telšių galerijoje, VDA Telšių fakultete bei Telšių Karolinos Praniauskaitės bibliotekoje. Paroda vyko tuo pačiu metu keturiuose Lietuvos miestuose, daugiau kaip 40-yje lokacijų: Vilniuje, Telšiuose, Klaipėdoje ir Kaune.

 

Šiemet su pagyrimu už subtilią judesio ir juvelyrikos sintezę įvertintas Metalo meno ir juvelyrikos studijų programos bakalaurantės Rugilės Titaitytės baigiamasis darbas „Permanent“ (kūrybinio projekto vadovė doc. Neringa Poškutė-Jukumienė).

 

Atsisveikinant su absolventais, palinkėta jiems palankaus vėjo leidžiantis kito gyvenimo etapo link!

 

Nuotraukos iš VDA Telšių fakulteto archyvo
   
VDA Telšių fakulteto informacija. Parengė Donatas Kazlauskienė

Smush Image Compression and Optimization