Birželio 22 d. Palangos „Orkestro vasaroje 2024“  – istoriniai pasakojimai apie pirmąjį kurorto burmistrą Joną Šliūpą ir apie tarpukariu čia vykusias Jonines

   

Palangos Jono Šliūpo muziejus tęsia tradiciją artėjant Joninėms priminti gyventojams apie pirmąjį Palangos miesto burmistrą ir tuo laikotarpiu vykusias Jonų ir Janinų vardines. Todėl birželio 22 d., šeštadienį, 18.30 val. muziejaus darbuotojai kviečia susitikti koncerte „Orkestro vasara 2024“, kuris vyks Birutės parko rotondoje. Čia skambant puikiai Palangos pučiamųjų orkestro muzikai, etnologė, tautosakininkė, žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie kurorto kultūros vyksmų istorijas. Tikimasi, kad klausytojai domėsis ir kitomis su pirmuoju Palangos burmistru susijusiomis temomis, pavyzdžiui, kokie burmistro J. Šliūpo laikais buvo madingi aksesuarai ir kaip jais reikėtų pasipuošti.

   
*** 
  

Pučiamųjų muzikos instrumentų orkestrų koncertai Palangos kurorte – gyva tradicija, prieš 200 metų čia pradėta grafų Tiškevičių, o jos puoselėtojo Palangos orkestro koncertai – ypatinga romantiškų renginių kurorte raiška. Palangos orkestras – išskirtinis savo istorija, vienas profesionaliausių pučiamųjų instrumentų orkestrų Lietuvoje. Šiemet Joninių išvakarių [06.23] išvakarėse [06.22] skambėsiantis koncertas skirtas Lietuvos didikų dvarų muzikinei istorijai, šimtmetį mininčiai Dainų šventei ir – metui, kuomet Palanga tapo ne tik populiariu kurortu, bet ir įdomių kultūrinių veiklų židiniu, apie kurį daugiau sužinoma, lankantis Jono Šliūpo muziejuje.

Vakaro viešnia G. Kadžytė sakė, jog itin džiugu, kad artėjant trumpiausiai vasaros nakčiai senajame parke skambės būtent pučiamųjų instrumentų muzika: „Palangos burmistras Jonas Šliūpas ne kartą yra kartojęs: „nors tie vasaros orkestro koncertai yra brangus malonumas, bet jie išliks visą laiką“. Šį puikų vasarvidžio metą, kuomet taip gera bendrauti, džiaugtis, šokti, žaisti, mums ypatingai brangus pučiamųjų orkestrų tradicijos paveldas, išugdytas Palangoje.

„Birutės parko rotondoje skambant turtingo ir įdomiai parinkto šventinio repertuaro kūriniams, kartu su Jumis, supratinga, ištikima ir žaisminga publika – palangiškiais bei kurorto svečiais – turėsime progos pasikartoti įdomiausias Lietuvos kultūros istorijos pamokas, atkartoti ypatingąsias istorinių Palangos kurorto vasarų akimirkas“, – kviečia etnologė G. Kadžytė.

 ***  

Kada? 2024 m. birželio 22 d. 18.30 val.

Kur? Palangos Birutės parko rotondoje

Kaina? Nemokamai

Trukmė: 1 val.

Dalyvauja: „Palangos orkestras“ vedamas meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Vyganto Rekašiaus, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotoja, etnologė, tautosakininkė, žurnalistė Gražina Kadžytė

 

 

Smush Image Compression and Optimization