Telšių miesto šventė „Telšē linGOun“ sutapo ir su Telšiuose vykusiomis Archeologijos dienų renginiais, kuriuos organizavo Žemaičių muziejus „Alka“.
Archeologijos dienų renginių programa:
Birželio 12 d. 10 val. Žemaičių kaimo muziejuje (Malūno g. 5, Telšiai) buvo žengti pirmieji žingsniai miesto šventės „Telšē linGOun“ link! Rajono mažiausieji – lopšelių-darželių auklėtiniai – su dainomis, šokiais, nuotaikingais šūkiais šventę pradėjo iškilminga eisena, kuri išaugo į kitas linksmybes: žaidimus, tradicinius šokius bei pagrindinį akcentą – miesto gėlės – bijūno – sodinimą. Ir toliau buvo plečiama Žemaičių kaimo muziejuje esanti didžiausia rajone bijūnų kolekcija! Šventės metu vyko piknikas.
Birželio 13 d. 12 – 16 val. Lankytojų laukė visą dieną buvęs atviras eksperimentinės archeologijos kiemelis „Experimentum“ Žemaičių muziejuje „Alka“ (Muziejaus g. 31, Telšiai). Kiemelyje vyko istorinio maisto edukacija su Marijumi Mališausku, titnago skaldymo demonstracija su dr. Gvidu Slah, ugnies žiebimo, archajinių medžiagų apdirbimo užsiėmimai, šaudymas lankais ir kitos eksperimentinės veiklos.
Birželio 13 d. 16 val. GYVOSIOS ISTORIJOS – Žemaičių muziejuje „Alka“ (Muziejaus g. 31, Telšiai) startavo paskaitų, edukacijų, susitikimų ciklas, kurio metu vyko pokalbiai su Žemaičių muziejaus „Alka“ herojais. Penkios gyvos istorijos skatino į Žemaitijos regiono istoriją, tradicijas pažvelgti kitaip, atrasti naują savo miesto, regiono ir šalies perspektyvą. Pirmasis susitikimas muziejuje vyko su archeologu dr. Gvidu Slah. Kartu su Gvidu buvo eksperimentuojama archeologija, pasakojama, kokias unikalias istorijas apie Žemaitijos senovės žmonių gyvenimą liudija jų paliktos gyvenvietės, palaidojimai ir daiktai.
Birželio 13 d. 16.30 val. Telšių ješivoje (Iždinės g. 11, Telšiai) Lietuvos senosios muzikos scena pasipildė išskirtiniu įvykiu – ansamblio „Šviesotamsa“ koncertiniu turu „Prūsijos kunigaikštystei 500“, kuris nupūtė dulkes nuo dar vieno puslapio mūsų šalies muzikos istorijoje. Koncerte skambėjo muzika nuo ankstyvojo iki vėlyvojo Baroko.
Rūta Vosyliūtė (sopranas), Kristīne Stumbure (barokinė skersinė fleita, Latvija) ir Vilimas Norkūnas (klavesinas) – ne tik muzikantai, bet ir laiko liudininkai, kurie muzikos garsais atkūrė senąją Prūsijos dvasią. Jų atliekami kūriniai skatino peržengti šimtmečius ir patirti muzikinę kelionę į Karaliaučių ir Berlyną. Čia susitiko gilus istorinis kontekstas ir aukščiausios klasės atlikimas.
Birželio 14 d. nuo 13 val. lankytojai buvo pakviesti nemokamai lankyti Žemaičių muziejų „Alka“ ir susipažinti su atnaujinta muziejaus archeologijos ekspozicija! Archeologų atrasti žiedai, medalikėliai, kovos kirviai, ietys, batų apkaustai ir daugybė kitų daiktų pasakoja prieš kelis amžius gyvenusių varniškių kasdienybės istorijas.
13 val. renginio dalyviai nėrė į archeologinių kasinėjimų užkulisius „Excavationes“. Muziejuje vyko susitikimas-diskusija apie naujausius Varniuose (Telšių r.) veikusios Žemaičių kunigų seminarijos kasinėjimus ir archeologinius radinius. Dalyvavo archeologas dr. Mindaugas Brazauskas ir Neriju Brazdeikis.
Žemaičių muziejaus „Alka“ informacija