Balandžio 23–29 d. Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė ir jos renginiai Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje

 

24-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „Europos šeimoje“ renginiai Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje 2024 metais

 

 Balandžio 22 d., pirmadienį, 13 val.: Susitikimas su aktoriumi, mokytoju, slemeriu, projekto „Metai su knyga“ paauglių skaitymo ambasadoriumi Juozu Ališausku (4 a.)

Parodos: „Iš bibliotekininko gyvenimo…“: Pajūralio bibliotekininkės Staselės Pudžemienės kūrybinių darbų paroda „Prikeltos knygos“ (4 a.)

 

Balandžio 23 d., antradienį, 11 val.: Bibliotekų savaitės atidarymas

 

Balandžio 23 d., antradienį, 17 val.: Diskusija „Aš ir knyga“ (4 a.)

 

Balandžio 25 d., ketvirtadienį, 17 val.: Rašytojos Ilonos Bakšės naujos eilėraščių knygos „Tu niekada nesužinosi“ pristatymas (4 a.)

 

Balandžio 25 d., ketvirtadienį, 17.15 val.: „Pažintis su Canva programa“. Praktinis užsiėmimas gyventojams (2 a.)

 

Balandžio 26 d., penktadienį, 12 val.: Mokymai apie bibliotekos duomenų bazes (2 a.)

 

Balandžio 29 d., pirmadienį, 17 val.: Apskritojo stalo diskusija  „Europos šeimoje“, moderuoja istorijos mokytoja metodininkė Vilija Vaičiulienė (4 a.)

 

Balandžio 29 d., pirmadienį, 17.15 val.: Kūrybinė edukacija suaugusiesiems „Kuriame ekslibrisą“ (2 a.).  
   
   
  

IŠSAMIAI APIE NACONALINĘ BIBLIOTEKŲ SAVAITĘ

   

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23–29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis.

Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis.

Pasak Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės dr. Lauros Juchnevič, visomis bibliotekų savaitės veiklomis bus siunčiama žinutė, kad būdama ES dalimi, Lietuva jungiasi prie platesnio kultūrinio, informacinio ir kūrybinio konteksto, įsijungia į demokratinius saviraiškos procesus, prisideda prie tvaresnio gyvenimo būdo propagavimo, nuolatinio įvairiapusio bendradarbiavimo tarp pavienių asmenų, institucijų, šalių. Bibliotekos – žinių vieta, skatinanti visuomenės raiškos laisvę, puoselėjanti kultūros įvairovę, globalų pilietiškumą, demokratiją, ugdanti saugoti paveldą. Apie tai bus kalbama ir balandžio 25 d. Kaune vyksiančioje konferencijoje „Bibliotekos Europos šeimoje“, skirtoje bibliotekų specialistams ir partneriams.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymo renginys vyks balandžio 23 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Jo metu tradiciškai bus apdovanojami geriausi šalies bibliotekininkai. Geriausią metų bibliotekos vadovą, geriausią bibliotekininką ir geriausią jaunąjį bibliotekininką paskelbs Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys. Šventinį renginį bus galima stebėti tiesiogiai internetu.

Visos šalies bibliotekos balandžio 23–29 d. organizuos savo miestų bendruomenėms skirtus renginius: knygų pristatymus, susitikimus, paskaitas, edukacijas, koncertus ir kitas iniciatyvas. Planuojama, kad bibliotekose vyks daugiau kaip šimtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirtų renginių, tad bibliotekininkų draugija ragina pasidomėti, kas vyks artimiausioje bibliotekoje ir įsitraukti į siūlomas veiklas.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu šalia visuomenei siūlomų renginių vyksta ir iniciatyvos, kviečiančios bibliotekininkus drauge švęsti savo profesiją ir ja didžiuotis. Balandžio 27 d. Plateliuose vyks bibliotekininkų žygis, subursiantis apie 400 šios profesijos atstovų ir rodantis bibliotekininkų bendruomenės aktyvumą, iniciatyvumą ir vienybę. Visą savaitę bibliotekininkai rungsis ir intelektiniame per LRT televiziją rodomame žaidime „Kas ir kodėl?“.

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė vyksta kasmet nuo 2001 metų. Ji tradiciškai prasideda balandžio 23-iąją, kurią UNESCO yra paskelbusi Pasauline knygos ir autorinių teisių diena. Bibliotekų savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į šalies bibliotekų pasiekimus, skatinti visuomenės skaitymą, kūrybiškumą, kalbėti apie aktualias temas, mažinti kultūrinę, socialinę, informacinę atskirtį, įtraukti bendruomenes į kultūrines bei kūrybines veiklas.

   

   
Lietuvos bibliotekininkų draugijos ir Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos informacija

Smush Image Compression and Optimization