Balandžio 20–gegužės 6 d. Vilniaus dailės akademijos Telšių galerijoje veikė akademinio piešimo darbų paroda „Archyvai I“

2023 m. balandžio 20 d. – gegužės 6 d. VDA Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3-2, Telšiai) veikė akademinio piešimo darbų paroda „Archyvai I“. Parodoje buvo eksponuojami kūriniai iš VDA Telšių fakulteto fondų, atskleidžiantys įvairų žmogaus kūno traktavimą: nuo tikslių linijų ir formų iki laisvų, eskiziškų interpretacijų.

  

 

Piešinys – vienas seniausių išraiškos būdų, leidžiantis menininkui suvokti ir užfiksuoti mus supančią aplinką, perteikti kūrybines idėjas ar piešėjo vidinę, emocinę būseną. Todėl nenuostabu, kad piešimas ir vizualioji raiška iki šiol vyrauja meno edukacijų lauke. Ne išimtis ir VDA Telšių fakultetas, kuriame kaupiamas studentų piešinių archyvas aprėpia daugiau nei 50 metų laikotarpį ir ženklina ne vieną menininkų kartą.

 

Šios parodos leitmotyvas – žmogus ir žmogaus figūra, atskleidžia piešinio raidą nuo paprastesnių žmogaus formų įsisavinimo iki sudėtingesnio plastinės anatomijos pažinimo ir meninių interpretacijų. Per skirtingas išraiškos priemones: liniją, štrichą, dėmę, spalvas, popieriaus lapuose žiūrovas kviečiamas pasinerti ne tik į kuriamą erdvės iliuziją, bet ir ištisą emocinį pasaulį.

 

Informaciją parengė parodos kuratorius Donatas Repeika

Smush Image Compression and Optimization