Apie kolektyvo narius

Loreta Sungailienė (vokalas) – etnomuzikologė, liaudies dainų atlikėja, respublikinių ir tarptautinių projektų dalyvė, konkursų laureatė; Lietuvos nacionalinio kultūros centro Nematerialaus kultūros paveldo specialistė, LRT Televizijos laidų vedėja, Vilniaus m. folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė.

Loreta: „Mėgstu kūrybinius iššūkius, ypač tuos, kuriuos siūlo muzikos profesionalai. Šis projektas man – vienas brangiausių, nes ir pati dalyvavau jo kūrime – siūliau man patinkančias liaudies dainas, mačiau ir girdėjau, kaip gimsta jų aranžuotės. Turiu garbės pažinti net 12 puikių trombonininkų, kurie dalyvauja, yra dalyvavę „Lietuvos trombonų projekto“ programos pristatymuose. Repeticijų ir koncertų metu stebėjausi visų muzikantų profesionalumu, patirtimi, muzikos pojūčiu. Net anksčiau projekto kūrinių niekada negriežusiam muzikantui pakakdavo vienos ar dviejų repeticijų, kad jis galėtų puikiai įsilieti į ansamblį ir perteikti bendrą projekto koncepciją, nuotaiką, skambesį. Tačiau ir aš sulaukiu komplimentų už dainavimą, gebėjimą įdomiai improvizuoti, pasitelkiant įvairius folkloro žanrus ir kūrinių pavyzdžius. Mūsų kuriama, improvizuojama muzika turi aiškų lietuvišką ženklą ir kartu tai – profesionaliai atliekamas stilistine įvairove žėrintis džiazas, kuris įdomus ir suprantamas tiek džiazo muzikos gurmanui, tiek įvairia muzika besidominčiam klausytojui.“

 
Nuotraukose: L. Sungailienė Varnos vasaros džiazo festivalyje 2019 m. Festivalio rengėjų nuotrauka; L. Sungailienė festivalyje „Jonava Jazz“ 2019 m. El Artography nuotrauka
 


Vytautas Pilibavičius
(trombonas) – projekto iniciatorius, muzikantas, dirigentas ir kompozitorius; džiazo ir šiuolaikinės muzikos atlikėjas, žinomas Lietuvoje ir užsienyje, tarptautinių ir respublikinių projektų dalyvis, konkursų laureatas.

Vytautas: „Projekto kompozicijos įvairios savo stilistika, nuotaika, tai – folk, jazz ir fussion muzikos sintezė. Į atvirą įvairioms pasaulio kultūroms džiazo muziką įpiname lietuvių liaudies muzikos elementus, išraiškos priemones. Padedame kurti ir tęsti lietuviško šiuolaikinio folk džiazo tradicijas. Manau, kad būtent tokią muziką kurdami ir grodami esame įdomesni pasauliui.“

 
Iš kairės į dešinę: V. Pilibavičius Vilkaviškyje 2020 m. Vilkaviškio kultūros centro nuotrauka; V. Pilibavičius festivalyje „Jonava Jazz“ 2019 m. El Artography nuotrauka

 

 
 
Nuotraukoje (iš kairės į dešinę): M. Balčytis, A. Gražulis, V. Marozas, 
L. Sungailienė, V. Pilibavičius, R. Gumuliauskas, A. Maniušis. 2022 m. Fot. J. Šopa
 
 
 


Remigijus Gumuliauskas
(trombonas) – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro artistas, šio orkestro trombonų grupės koncertmeisteris, tarptautinių ir respublikinių projektų dalyvis, konkursų laureatas.

 

Albinas Gražulis (trombonas) – Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoninio orkestro artistas, nacionalinių bei tarptautinių konkursų prizininkas.

 

Marius Balčytis (trombonas) – Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoninio orkestro artistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir M. K. Čiurlionio menų gimnazijos pedagogas, tarptautinių projektų dalyvis.

 

Valentas Mãrozas (bosinis trombonas) –  Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoninio orkestro artistas, groja šiuolaikinės muzikos ansamblyje „Sonum Brass trio“ , dalyvauja projektuose Lietuvoje ir užsienyje.

 

Artūras Maniušis (perkusija) – mušamųjų instrumentų studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, grojo ansambliuose „Vilniaus mušamieji“, „Giunter percussion“, Lietuvos valstybiniame simfoniniame, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestruose.

Smush Image Compression and Optimization