Apie kolektyvą

„Lietuvos trombonų projektas ir Loreta Sungailienė“ – nuo 2018 m. gyvuojantis unikalus muzikinis projektas, kurį pristato profesionalių trombonininkų ansamblis, perkusininkas ir liaudies dainų atlikėja Loreta Sungailienė. Atlikėjai rengia koncertus įvairiuose Lietuvos miestuose, dalyvauja tarptautiniuose džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.

Drąsus kūrybinis eksperimentas pirmą kartą Lietuvoje suskambėjo 2016 m. Birštono džiazo festivalyje (tuomet trombonų kvintetui talkino džiazo vokalistė Girmantė Vaitkutė), o 2018 m. pradžioje prie jo prisijungus žinomai folklorininkei L. Sungailienei, projektas pasipildė naujomis spalvomis, kompozicijomis ir sulaukė modernaus folkloro ir folk džiazo mėgėjų dėmesio. Koncerto metu dainuojanti etnomuzikologė pristato kiekvieną kūrinį, paaiškina jo turinį, panaudotos liaudies dainos paskirtį, ypatumus – programa tampa ne tik muzikine pramoga, bet ir malonia pažintimi su liaudies dainų žanrais, papročiais, kuriuos liaudies daina lydi bei pasikalbėjimu apie tai, ką esame paveldėję ir iki šių dienų išlaikę, kodėl tai mums svarbu.

 
Nuotraukose (iš kairės į dešinę): projekto atlikėjai 2018 m.: T. Karka, R. Vilčinskas, V. Pilibavičius, L. Sungailienė, P. Batvinis, R. Gumuliauskas, A. Stasiulis. Fot. Jonas Tumasonis Adominis; projekto atlikėjai 2019 m. prieš kelionę į Varną: A. Maniušis, L. Sungailienė, V. Pilibavučius, P. Batvinis, R. Gumulaiuskas, T. Karka, Saulius Karka. Fot. Valdas Zajančkauskas; akimirka iš koncerto Varnos vasaros džiazo festivalyje 2019 m. vasarą. Festivalio rengėjų nuotrauka
 

Pagrindinis projekto „Lietuvos trombonų projektas ir Loreta Sungailienė“ iniciatorius ir daugelio kompozicijų autorius yra trombono virtuozas Vytautas Pilibavičius. Jo kolegos –  klasikinės muzikos ir džiazo atlikėjai, Lietuvos nacionalinės filharmonijos, valstybinio bei operos ir baleto teatro simfoninių orkestrų artistai, įvairių tarptautinių konkursų laureatai.

Etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja Loreta Sungailienė žinoma ne tik kaip liaudies dainų tyrinėtoja, atlikėja, bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų („Folkšokas“, „Sutartinės party“, „ZAP.4 elementai“ ir kt.) dalyvė.

 
Dabartiniai kolektyvo nariai (iš kairės į dešinę): pirmoje nuotraukoje: M. Balčytis, V. Marozas, A. Gražulis, L. Sungailienė, R. Gumuliauskas,  A. Maniušis, V. Pilibavičius. 2022 m. Fot. Jonas Šopa; antroje nuotraukoje: A. Gražulis, V. Pilibavičius, V. Marozas, R. Gumuliauskas, L. Sungailienė, A. Maniušis, M. Balčytis. 2020 m. L. Sungailienės asm. arch. nuotrauka; trečioje nuotraukoje: M. Balčytis, A. Gražulis, V. Marozas,  L. Sungailienė, V. Pilibavičius, R. Gumuliauskas, A. Maniušis. 2022 m. Fot. J. Šopa
 

Lietuvos trombonų projekte yra groję trombonininkai Tomas Karka, Saulius Karka, Paulius Batvinis, Audrius Stasiulis, Sigitas Gumuliauskas, Rimantas Valančius, Julius Taločka, Genadijus Kovaliovas, perkusija – Robertas Vilčinskas, Almantas Puidokas. Dabartiniai projekto dalyviai: trombonininkai Vytautas Pilibavičius, Remigijus Gumuliauskas, Albinas Gražulis, Marius Balčytis, Valentas Mãrozas, perkusininkas Artūras Maniušis.

„Lietuvos trombonų projektas ir Loreta Sungailienė“ – dar vienas šiuolaikinis žvilgsnis į folklorą ir kartu – naujas puslapis Lietuvos trombonų muzikos istorijoje.

Smush Image Compression and Optimization