Apie albumą

Albumo pavadinimas „SAVI“ atspindi svarbiausias projekto puoselėjamas kūrybos ir muzikavimo drauge vertybes: susiklausymą (S), atvirumą (A), veržlumą (V), improvizaciją (I). Vertybių išeities taškas – lietuvių folkloras (tai, kas sava mūsų tautai, tai, kuo galime būti įdomūs kitiems), o išraiškos priemonės – improvizacijos ir meistriškų džiazo bei šiuolaikinės muzikos interpretacijos (džiazo stilistikai būdingi harmoniniai, metroritminiai, artikuliacijos sprendimai ir elementai) dermė, šiam projektui sukurianti savitą veidą.

Albumą sudaro 11 kompozicijų. Tai – originalios Vytauto Pilibavičiaus, Remigijaus Gumuliausko kompozicijos, kuriose panaudotos įvairių žanrų lietuvių liaudies dainos – kalendorinės, darbo, šeimos, jaunimo-meilės, vestuvių, karinės taip pat sutartinių ir kitų tautosakos žanrų elementai.   Kūriniuose dera jautri liaudies dainų poetika, vingri melodika ir moderni džiazo harmonija, autentiškai tradicinio dainavimo stilistikai artimas vokalas ir meistriškos džiazo bei šiuolaikinės muzikos interpretacijos.

 

 

Instrumentine muzika besidominčiai visuomenei tai galimybė naujai išgirsti trombonų ansamblį, pajausti plačias šio instrumento galimybes. Džiazo mėgėjams tai – naujas, netikėtas trombonų ansamblio ir folklorinio balso derinys, naujos folkdžiazo improvizacijų spalvos, pasitelkiant ne tik įprastus dainuojamojo folkloro, bet ir improvizacinius folkloro žanrus, tokius kaip pamėgdžiojimai,  pasakų fragmentai.

Projekto kompozicijos suvertos į vientisą kalendorinių metų ir žmogaus būties ratą, idant įvairiaspalvis muzikinis audinys atskleistų, kaip daina žmogų lydėjo per visą gyvenimą ir per ištisus kalendorinius metus.

 

Visą albumą galite išklausyti muzikos platformoje pakartot.lt (norėdami klausyti, turite turėti paskyrą), nuoroda: https://www.pakartot.lt/album/savi.

 

 

Smush Image Compression and Optimization