Antano Dimžlio skulptūra „Baltijos aušra“ Šventojoje

Skulptūra „Baltijos aušra“ buvo sukurta 1990 metais ir tais pačiais metais atidengta Palangoje, kiek į pietryčius nuo tuo metu veikusio „Jūratės“ baseino. Jos autorius – skulptorius Antanas Dimžlys (1920–2010). Tada jam „įkurdinti“ skulptūrą Palangoje padėjo architektas J. Lapėnas.

Tai viena iš didžiusių ir gražiausių skulptūrų Palangoje. Autorius granite yra pavaizdavęs iš tolo dėmesį savo puikiomis formomis patraukainčios, nuogą kūną tik iš dalies skraiste pridengusios jaunos merginos figūrą.

Teritorijoje, kurioje stovėjo skulptūra, prasidėjus statybos darbams, ji 2008 m. puvo perkelta į Šventąją – dabar „Baltijos aušra“ stovi šios kurorto gyvenvietės pietinėjė dalyje. Aplinka čia sutvarkyta pagal architekto Petro Stankevičiaus projektą.  

Galiniame skulptūros fundamente yra nurodyta, jog jos skulptorius A. Dimžlys, architektas J. Lapėnas, išpildytojas D. Variakojis. Na o skulptūrą perkėlus į Šventąją, ant jos priekinio fundamento kartu su skulptoriaus pavarde atsirado nurodyta ir architekto P. Stankevičiaus bei fundatoriaus Vaido Šimaičio pavardės.

 

D. Mukienės nuotraukoje – A. Dimžlio skulptūra „Baltijos aušra“ 

 

Publikacija paskelbta įgyvendinant 2022 m. Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Žinoma ir nepažinta Palanga: 10 virtualių turų po kurortą“

Smush Image Compression and Optimization